Haberler

Windows 11 KB5014019 Güncellemesi Yavaş Kopyalama Sorunlarını Düzeltiyor

Microsoft, istemci ve sunucu sistemlerini etkileyen Direct3D sorunlarına yönelik düzeltmelerle birlikte Windows 11, Windows 10 sürüm 1809 ve Windows Server 2022 için isteğe bağlı toplu güncelleştirme önizlemeleri yayımladı.

Bugün yayınlanan toplu güncellemeler şöyle:

Güncellemeleri yüklemek için  Ayarlar  >  Windows Update’e  gitmeli ve manuel olarak ‘Güncellemeleri kontrol et’ yapmalısınız. İsteğe bağlı güncellemeler olduklarından, ‘Şimdi indir’ düğmesini tıklatana kadar Windows bunları yüklemeyecektir.

KB5014019, Direct3D uygulama çökmelerini düzeltiyor

İsteğe bağlı Windows güncellemeleri, bazı uygulamaların çökmesine veya çeşitli sorunları tetiklemesine neden olabilecek sorunlara yönelik düzeltmelerle birlikte geliyor. Microsoft, KB5014019 “belirli grafik kartlarıyla d3d9.dll kullanan bazı uygulamaları etkileyebilecek ve bu uygulamaların beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olabilecek sorunları düzeltiyor.” Bu güncelleme ayrıca dosya kopyalamanın daha yavaş olmasına neden olabilecek ve şifreleme seçeneğini kullanırken BitLocker’ın şifrelemesini engelleyen başka bir sorunu da giderdi. KB5014019 ayrıca sistemin başlatma süresini artırabilecek Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürücüsünü etkileyen bilinen bir sorunuda gideriyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.