Haberler

Windows 10 Sürüm 2004 Yeni Parola İlkesi

Microsoft, Windows 10 ve Windows Server, sürüm 2004 için güvenlik temel taslak sürümünü ve Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi ile yeni hesap parolası uzunluğu güvenlik ilkeleri ekleneceğini açıkladı.

Windows 10 güvenlik yapısı, kurumsal güvenlik yöneticilerinin, genel güvenli kullanımlarını artırmak ve Windows 10 aygıtının saldırıya uğrama riskini azaltmak için Microsoft tarafından önerilen Grup İlkesi Nesnesi (GPO) kullanmasını sağlamakta. Windows Server, sürüm 2004 SSL / TLS üzerinden LDAP kimlik doğrulamasını daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmak için Mart 2020’de duyurulduğu gibi LDAP Kimlik Doğrulaması için yeni güvenlik önlemleri alıyor.

‘Minimum şifre uzunluğu denetimi’ ayarı mevcut süreçler ve sistemler arasındaki uyumluluk sorunlarını gidermeyi sağlayacaktır. Uzun parolalar veya parolalar kullanmak daha iyi güvenlikle doğrudan ilişkili olmadığından, yöneticiler, parola saldırılarının neden olduğu riskleri önemli ölçüde azaltmak için güvenliği ihlal edilmiş ve yaygın olarak kullanılan parolaları otomatik olarak reddeden Azure AD Parola Koruması özelliğini de kullanması gerekmektedir.

Windows 10 ve Windows Server, sürüm 2004’teki tüm eklenen ayarların tam listesi

Windows 10 2004 güvenlik ayarları taslağını buradan yükleyebilir ve GPO yedeklerini ve raporlarını, ayarları yerel GPO’ya uygulamak için komut dosyalarını ve Policy Analyzer kural dosyalarına erişebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.