Haberler

Windows 10 Android Uygulamalarını Doğrudan Çalıştıracak

Microsoft’un güvenilir bir kaynak üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Windows 10 için 2021 yılının ilk aylarında canlıya alınacak özellikle beraber Android uygulamalarının Windows 10’da doğrudan çalıştırılması sağlanacak. Bu Android uygulamaları için emülatör kullanma döneminin da sona erdiği anlamına geliyor.

Bu bilginin kaynağı olan dünyaca ünlü gazeteci Zac Bowden’a göre Android uygulamaları ile ilgili geliştirmeler tamamlanmak üzere ve 2021 yılının ilk aylarından itibaren Windows 10 kullanıcıları bu özeliği kullanmaya başlayabilecekler.

Samsung telefon kullanıcıları için bu özellik halihazırda kullanılabilir durumda. Yeni devreye alınacak özellikle beraber kullanılan telefon markasından bağımsız olarak bütün Android ekosistemi için Windows 10 üzerinde Android uygulaması çalıştırabilmek mümkün olacak.

Uzmanların tahminleri bu özelliğin Android kullanıcıları tarafından ilgi göreceği şeklinde.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.