Haberler

Windows 10, Adobe Flash Desteğini Sonlandırıyor

İlk olarak, popüler web tarayıcıları Flash desteğini tek tek sonlandıracaklarını ve ardından Windows yaptığı açıklamada Adobe Flash’ın desteğini bitireceğini duyurdu. Microsoft’un resmi Windows Bloğunda paylaştığı bir açıklamaya göre Adobe Flash’ın da bu yaz itibariyle Windows tarafında desteği sonlandırılacak.

Adobe Flash için Windows’ta desteğin sonlanacağı zaman Haziran ayı olacak. Haziran ayında yayınlanacak KB4577586 güncellemesi ile birlikte 1809 ve üzeri Windows 10 sürümleri, Adobe Flash desteğini sona erdirecek. Temmuz ayına geldiğimizde ise KB4577586 güncellemesi, 1607 ve 1507 sürümlerinin yanı sıra Windows 8.1, Windows Server 2012 ve Windows Embedded 8 Standard için de Flash desteğini sonlandıracak.

Microsoft, işletim sistemini Windows 10 21H1 veya sonraki bir sürüme güncellediğinizde Flash’ın bilgisayarınızdan kaldırılacağını belirtiyor. Böylece ilk kez Temmuz 2017’de duyurulan Flash’ın , Temmuz 2021 itibariyle Windows için kullanımı sonlanmış olacak.

Kaynak: latestnews.plus

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.