Haberler

WhatsApp’ın Yanıltıcı İçerikler İçin Aldığı Önlem

WhatsApp yanıltıcı içeriklere bir takım kısıtlamalar getireceğini duyurdu. Bu kısıtlama kişiden kişiye iletilen mesajları kapsıyor.

Korona virüs tedavilerinden, 5G’nin virüse etkilerine kadar bilgi kirliliğinin çok yüksek olduğu bu dönemde Facebook’un sohbet uygulaması olan WhatsApp’da bu durumun önüne geçmek için bir adım attı. Salı günü, WhatsApp viral mesajların kendi üzerinde yayılma şekline sınırlama getireceğini duyurdu.

2019 yılında WhatsApp, 5 defadan fazla iletilmiş mesajları çift ok simgesiyle”

 “ göstermeye başladı. Artık bu mesajlar aynı anda sadece bir kişiye iletilebilecek.

Şirket bir blog yazısında “… Kullanıcılarımızın bunaltıcı buldukları ve yanlış bilgilerin daha hızlı yayılmasına yol açan mesajların iletilme sayılarında ciddi bir artış gözlemledik. WhatsApp‘ın kişisel sohbetlere yönelik bir platform olarak kalabilmesi için bu tür mesajların yayılmasını yavaşlatmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” diyerek kısıtlamayı duyurdu.

WhatsApp geçtiğimiz sene mesajların aynı anda iletilme sayısını 5 ile sınırladı. Böylece dünya üzerinde iletilen mesajlarda yüzde 25 düşüş yaşandı.

Kaynaklar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.