Haberler

WhatsApp’da iOS’den Android’e Chat Geçmişi Aktarılabilecek

WhatsApp firmasının açıklamasına göre uygulamadan en çok istenilen özellikler arasında yazışma geçmişinin Android ve iPhone cihazlar arasında aktarılabilmesi geliyordu. Bundan önce kullanıcılar akıllı telefon işletim sistemleri arasında geçiş yaptıklarında yazışma geçmişlerini tamamıyla kaybediyorlardı.

WhatsApp yaptığı açıklamada cihaz üreticileriyle kafa kafaya verdiklerini ve Android ve iOS cihazlar arasında güvenilir bir geçmiş aktarım metodu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Çıkacak bu yeni özellik ile birlikte sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoların aktarılması da mümkün hale gelecek.

Şu an için bu özellik sadece Android 10 ve üzerini destekleyen Samsung telefonlarda çalışmakta. Yakın gelecekte öteki Android cihazlar için de kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Kullanıcılar yeni bir cihaz kurduklarında eski cihazdan yenisine güvenli şekilde yazışma geçmişlerinin aktarılmasını isteyip istemedikleri sorulacak. Bu işlem USB-C’den Lightning’e çevirici bir kabloya ihtiyaç duyacak. Söz konusu kablo şu an iPhone cihazlar ile birlikte zaten gelmekte.

iPhone’dan Samsung cihaza veri aktarımı için kullanıcıların Samsung SmartSwitch uygulamasının 3.7.22.1 ya da daha yukarı bir sürümünü kullanması gerekiyor. Buna ek olarak kullanıcıların WhatsApp sürümünün iOS cihazda 2.21.1760.17 sürümünden yukarıda olması gerekiyor. Aktarılan cihazın WhatsApp sürümü ise 2.21.16.20’den yukarı olmalı.

Transfer işlemi eski cihazdaki WhatsApp’ı kaldırmıyor ya da verilerini silmiyor.Veriler kullanıcı silmeyi tercih edene kadar orada kalıyor. Aktarım için kablo kullanılmasının bir büyük faydası da verilerin asla bulut ortama aktarılmıyor olması.

Kaynak: slashgear.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.