Haberler

WhatsApp, 2021’de Yayınlayacağı Yeni Hizmet Şartlarını Kabul Etmeyen Kullanıcıların Erişimini Engelleyebilir

Yeni WhatsApp hizmet şartlarının önümüzdeki yıl 8 Şubat’ta yürürlüğe gireceği bildiriliyor.

WhatsApp kullanıcıları yeni hizmet şartlarını kabul etmezlerse erişimi kaybedebilirler. Popüler mesajlaşma servisinin önümüzdeki yıl hizmet şartlarını güncelleyeceği ve bunun 8 Şubat’tan itibaren yürürlüğe gireceği bildiriliyor. Ancak kullanıcılar yeni gizlilik kurallarını kabul etmezlerse mesajlaşma uygulamasına erişimi kaybedebilirler.

WABetaInfo yayınladığı raporda, yeni Şartlar ve Gizlilik Politikası Güncellemelerinin bir ekran görüntüsünü paylaştı; burada kullanıcıların yeni şartları kabul edebileceği veya hesaplarını “silebileceği” açıkça belirtiliyor. Facebook’un sahip olduğu uygulamanın yetkilileri de, tüm kullanıcıların yeni şartları kabul etmesi gerektiğini aksi takdirde erişimi kaybedebileceklerini onayladı.

whatsapp 2021 terms of service
Güncellenen WhatsApp şartlar ve gizlilik politikasının ekran görüntüsü

Güncelleme duyurusunu, yeni şartların 8 Şubat 2021’de yürürlüğe gireceğini belirten bir feragatname takip ediyor. Kullanıcıların erişimlerinin engellenebileceği haberi ise feragatnamede yer alan şu ifadeye dayandırılıyor “Bu tarihten sonra, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmeniz gerekecek veya hesabınızı her zaman silebilirsiniz.”. WABetaInfo, yukarıda belirtilen tarihin değişebileceğini ve güncellenen hizmet şartlarının önümüzdeki haftalarda açıklanmasının beklendiğini de belirtti.

Bir WhatsApp sözcüsü de The Independent’a yaptığı açıklamada, kullanıcıların uygulamaya erişmeye devam etmek istiyorlarsa gelecek yıl 8 Şubat’a kadar yeni şartları “kabul etmeleri gerektiğini” onayladı.

WhatsApp’a ayrıca, farklı sohbetler için özel duvar kağıtları ayarlama özelliği ve güncellenmiş bir stok duvar kağıdı galerisi de dahil olmak üzere yeni güncellemeler geliyor. Anlık mesajlaşma uygulaması ayrıca, mevcut doodle duvar kağıtlarına da yeni renkler ekleyecek. Duvar kağıdı odaklı değişikliklere ek olarak WhatsApp, metin ve emoji kullanarak çıkartma arama seçeneği de sunuyor. WhatsApp ayrıca, kullanıcıları koronavirüs pandemisi sırasında evde kalmaya teşvik eden mevcut WHO çıkartma paketini yükseltmek için animasyonlu bir Dünya Sağlık Örgütü (WHO) “Birlikte Evde” çıkartma paketi de getiriyor.

WhatsApp’a gelen en büyük değişikliklerden birinin, özel sohbet duvar kağıtları özelliği olduğu belirtiliyor. Bu özellik, Sohbet pencerelerinin normal WhatsApp duvar kağıdınızdan farklı görünmesini sağlamak için tercih ettiğiniz sohbetleriniz ve favori kişileriniz için özel bir duvar kağıdı kullanmanıza olanak tanıyor. Bu, yanlış kişi ya da gruplara mesaj gönderme olaylarını azaltmaya yardımcı olacak gibi görünüyor.

Kaynak: gadgets.ndtv.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu