Haberler

web.dev, 3 Günlük Dijital Etkinlik Planlıyor

web.dev, 30 Haziran’da 3 gün sürecek, web geliştiricileri için canlı dijital etkinlik sunmayı planlıyor.

Google web.dev üzerinden canlı etkinlik planlıyor
Daha iyi web teknolojileri için 30 Haziran canlı etkinlik

Web Geliştiricileri için 30 Haziranda 3 günlük Dijital Etkinlik

Tüm dünyadan katılacak olan web geliştiricileri ile 3 gün sürecek dijital etkinlikte, uzmanlar 10-20 dakika şeklinde, daha iyi internet kullanımı ve yeni teknolojilerin sunumunu yapacaklar. Aralarında Addy Osmani, Martin Splitt ve Thomas Nattestad gibi geliştiricilerinde bulunduğu 3 günlük etkinlikte bazı konular şöyle: yeni geliştirici araçları, webde saklama, eklenti yazma.

3 gün sürecek dijital etkinlik her gün farklı saatlerde başlayacak. İlk gün yani 30 Haziran, İstanbul saatine göre; 19:00 — 22:00 arasında, ikinci gün, 15:00 — 18:00 saatleri arasında ve son gün ise 10:30 — 13:30 saatlerinde başlayacak.

Kısaca web.dev nedir?

web.dev, Google tarafından oluşturulan, daha iyi web ortamı için geliştirici araçları ve eğitim kaynaklarını içeren platformdur. Google Chrome destekli sitede, daha iyi web sonuçları alabilmek için eğitimler, tavsiyeler ve yeni teknolojilerin haberlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Chrome içinde bulunan DevTools F12 ile çalışır) ölçümleme ve raporlama aracı Lighthouse daha iyi web sunabilmek için yönlendirmeler ve çözümleri yine web.dev tarafından sağlanıyor.

DevTools, front-end ve back-end geliştiricilerin de kullanması gereken faydalı bir araç diyebiliriz. Web sitelerinin açılış hızı, kullanıcı deneyimi gibi kilit kategorilerde doğru ve kolay yönlendirmeler sunan web.dev için kaçırılmayacak bir etkinlik. web.dev Live sayfasından dijital etkinlik için kayıt olabilir, hazırlatıcı oluşturabilirsiniz.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu