Haberler

VMware, Log4j İçin Uyardı

VMware, müşterileri, internete açık VMware Horizon sunucularu için uyardı. Bunun neden Log4j zafiyeti üzerinden Horizon sunucuların hedef alınması. Saldırıların başarılı olması durumunda veri hırsızlığı ve fidye yazılımı gibi kötü amaçlı yazılımların dağıtımına olanak tanıyor. Microsoft iki hafta önce, Log4Shell istismarlarını kullanarak Internet’e açık VMware Horizon sunucularına Night Sky fidye yazılımını dağıtan ve DEV-0401 bilenen saldırganlar konusunda uyarmıştı.

VMware Horizon ürünleri , ilk olarak 10 Aralık 2021’de yamalanmıştı. Hollanda Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) tarafından geçen hafta yayınlanan ve Hollandalı kuruluşları Log4j saldırılarına karışı sistemlerini güncellemeleri konusunda uyarmıştı. Shodan dan bakıldığında , Log4j istismar girişimlerine karşı yama yapılması gereken on binlerce internet’e açık VMware Horizon sunucusu var.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.