Donanım

Veri Merkezleriniz Apc by Schneider Electric Çözümleri İle Emin Ellerde

Değişen dünya sisteminde verinin önemi her geçen gün katlanarak artıyor. Öyle ki yaşadığımız olağan üstü salgın hastalık döneminde verilerin ne kadar kıymetli olduğunu, sadece hayatımızı kolaylaştırmak için değil yeri geldiğinde hayatımızı kurtarmamız için de ihtiyaç duyduğumuzu bizlere gösterdi. Bu süreçte her gün hastalık verilerini takip ediyor, bir önceki günlerin verileriyle karşılaştırıyor olduk. Hatta daha da ötesinde hasta olan insanları sağlık sisteminden aldığımız data ile harita üzerinden tespit ettik ve bu alanlarda bulunmamayı tercih ettik. Bu sayede veri önemini bir kez daha kanıtlamış oldu. Belki de yakın gelecekte topladığımız veriler ışığında bizleri yeni bir dünya yaşantısı bekliyor olacak…

Şüphesiz ki topladığımız bu verilerin sağlıklı bir şekilde korunması çok önemli. Yeni bir dünya yaşantısını inşa edeceğini ön gördüğümüz bu verilerin kaybolmasını hiç bir şekilde riske edemeyiz.

Yapılan araştırmalara göre veri kayıpları 3 farklı nedenle oluşuyor. Bunların %47,6’sını güç ile ilgili etmenlerden (güç kesintileri, voltaj düşüşleri/ artışları vb.) , %15,9’unu bilişim teknolojisi ile ilgili nedenlerden (yanlış ekipman, it personel hatası vb.) ve %36,5 oranında dış etkenlerden (deprem, sel, yangın vb.) oluşmakta.

Peki bu derece hayati önemi olan verilerimizi nasıl koruyabiliriz?

Bunun için doğru adres, güvenilir çözüm APC by Schneider Electric ürünleri…

APC by Schneider Electric Kimdir?

Adını “American Power Conversion” kelimelerinin baş harflerinden alan ve uzmanlığı güvenilir güç ve IT altyapı çözümleri sunmak olan APC markası, 1981 yılında Amerika’da kurulmuş olup,

2007 yılında enerji yönetimi ve otomasyondaki uzmanlığıyla dünya çapında tanınan bir Avrupa şirketi olan Schneider Electric tarafından satın alındı.

APC by Schneider Electric,

dünyanın en yüksek verimli modüler UPS lerinden, Li-ION akü çözümlerine, Inrow teknolojisine sahip soğutmalardan, farklı ihtiyaçlara hizmet edecek çeşitte kabin ve aksesuarlarına, ortam izleme çözümlerine ve ileri düzey izleme yazılımlarına kadar veri merkezlerinin pasif tarafında ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünler için kullanıcılara hizmet sunar.  

Peki neden APC? 

 • Fortune 500 firmalarının %96 sının tercihi olan APC by Schneider Electric, lider IT üreticileri ile gerek OEM olarak gerekse entegre yazılım çözümleri ile birlikte, yıllar süren stratejik ortaklıklarıyla sektörde en güvenilir çözümleri sunuyor.  
 • 30 Yılı aşkın tecrübe ile Kesintisiz Güç Kaynakları & Veri Merkezi entegre çözümleri konusunda dünya lideri
 • İleri düzey yazılımlarla, geleceği görmenizi ve olası felaket senaryolarını önlemenizi sağlıyor. 
 • Dünya çapında kurulu 60 milyonu aşkın tek faz UPS
 • IT ekipmanları için en güvenilir kesintisiz güç kaynakları ve veri merkezi ürünleri
 • Network yazılımları ile uzaktan izlenebilir / yönetilebilir
 • Veri merkezleri / sistem odaları için en geniş ürün gamı ve toplam çözüm
 • İlklere imza atan yenilikçi marka
  • USB bağlantı özelliğine sahip ilk UPS
  • Hot-Swap, kullanıcı değiştirilebilr akülere sahip ilk UPS
  • Server (Sunucu) ile konuşabilen ilk UPS
  • Web tabanlı yönetilebilen ilk UPS
  • Çıkışları enerji tasarrufu sağlayan ilk UPS
  • LCD ekrana sahip ilk UPS
  • Energy Star sertifikasına sahip ilk UPS
  • Dell, IBM, Microsoft, Cisco, MIT vb. IT üreticileninde içerisinde bulunduğu dünya üzeirnde 40 milyondan fazla müşterisi olan ilk UPS
 • Energy Star sertifikalı yüksek verimli ürünler
 • Lider üreticilerin test ve onayı

APC by Schneider Electric geniş ürün gamı sayesinde ev kullanıcılarından ofis kullanıcılarına, micro veri merkezlerinden en kopleks veri merkezlerine kadar tüm ihtiyaç alanlarına uygun uçtan uca çözümler sağlar.

Bu bağlamda ilk adım olarak kesintisiz güç kaynaklarını inceleyeceğiz.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Nedir?

Kesintisiz güç kaynağı (Uninterruptible Power Supply – UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri şebekede meydana gelebilecek yükselmeler, düşüşler, ani değişiklikler, çöküntüler gibi gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan hem de enerji kesintisi sırasında enerji sağlayarak sistemlerin devamlılığını sağlayan elektronik cihazlardır.

Kesintisiz güç kaynaklarının iki görevi vardır. Birincisi ekipmanları şebekelerdeki olumsuz koşullarak karşı korumak yani sistemlere temiz bir enerji sağlamak, ikincisi ise enerji kesintisi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi aktararak sistemler üzerindeki işlemleri tamamlamak veya güvenli kapatılmasını sağlamaktır.

Kesintisiz Güç Kaynaklakları (UPS) ile Jeneratörler arasındaki farklar nelerdir?

Kesintisiz güç kaynakları ile jeneratörler genelde karıştırılmaktadır. İki üründe enerji kesintilerinde depoladıkları enerjiyi sistemlere aktarma görevini taşır fakat bu işlemi aynı şekilde gerçekleştiremezler. Kesintisiz güç kaynakları enerjiyi düzenleyerek aktarırken jeneratörler düzensiz bir akım ile aktarım sağlar. Bir diğer farklılık ise enerjinin kesildiği zaman ile jeneratör ün devreye girdiği zaman arasında süre vardır. Bu süre bazen kısa bazende uzun sürebilmektedir. İşte tam da burada kesintisiz güç kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ara zamanda UPS yükü göğüsleyerek ekipmanları kesintiye karşı korur ve sistemi besler. Kesintisiz güç kaynakları jeneratörlere nazaran uzun süreli besleme sağlayamazlar.Uzun süreli besleme süreleri istenildiğinde maliyetler artacağından ekonomik olmayacaktır.

Hassas IT ekipmanlarınız için temiz enerji çok önemlidir!

Kesintisiz güç kaynakları, şebekeden gelen alternatif akımı hassas it ekipmanlarınız için sağlıklı olan doğru akıma çevirir. AC, ingilizce bir kısaltma olan alternating current (alternatif akım) anlamına gelmektedir. İsmini, akımın belirli bir periyot ile pozitif ve negatif arasında değişmesinden almaktadır. Bu harekete Sinüs dalgası adı verilmektedir.

Santrallerde üretim ve dağıtım sürecinden evlerimize kadar gelen şebeke elektiriği, kayıpları önlemesi sebebiyle alternatif akım şeklinde kullanılmaktadır.

DC ise ingilizce direct current (doğru akım) kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Kalem piller, şarj aletleri, güneş panelleri ve benzeri bir çok elektrikli cihazın çıkışı DC’dir. Bilgisayar, server, storage, switch, cep telefonu, uzaktan kumandalar ve çoğu elektronik cihaz, şebeke gerilimi olan 220V AC’den çok daha düşük gerilimler ile çalıştığından kesintisiz güç kaynakları ile 220V AC gerilimini uygun DC gerilimine çevirir.Bu işlem ile hassas IT ekipmanlarımız düzensiz şebeke akımından etkilenmeyerek daha sağlıklı şekilde ömürlerini sürdürebilirler.

Tüm APC by Schneider Electric kesintisiz güç kaynakları sinüs dalgası ile çalışarak IT ekipmanlarınız için temiz bir enerji sağlar.

Kesintisiz Güç Kaynakları Kaç Gruba Ayrılabilir?

Kesintisiz Güç Kaynaklarını üç grupta inceleyebiliriz ;

Off-Line UPS : Enerji belli bir toleranslar halindeyse yükü doğrudan sisteme bağlayan, enerji toleranslar halinde değilse kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen üründür.

Line-Interactive UPS : Enerji varsa enerjiyi ayarlayarak sisteme veren, enerji kesildiğinde kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen üründür.

On-Line UPS : Enerjiyi sürekli olarak kesintisiz güç kaynağı olarak besleyen, enerji varsa şebekeden akülerini şarj eden türdür

APC by Schneider Electric Kesintisiz Güç Kaynakları Ürün Ailesi

 1. APC by Schneider Electric Back UPS Serileri

Back UPS® KGK evinizdeki kablosuz ağlar, bilgisayarlar, oyun konsolları ve diğer elektronik cihazlar için güç ve gerilim dalgalanma koruması sunmasının yanı sıra, sizlere elektrik kesintilerinde akü yedeği sunuyor.

Back UPS® & Back UPS Pro® Kesintisiz Güç Kaynakları, elektrik kesintileri ve aşırı gerilim dalgalanmaları esnasında akü yedeği sağlamakla birlikte zararlı gerilim dalgalanmaları ve ani artışlara karşı koruma da sağlıyor.

 • APC by Schneider Electric Back Ups BE Serisi

APC’nin Back UPS BE Serisi ürünleri, elektrik kesintilerinde sistemlerinizin çalışmaya devam edebilmesi ve ekipmanlarınızı güvenli şekilde kapatmanız için gereken yedek enerjiyi sağlar. Ayrıca ekipmanınızı tesisat, telefon ve veri hatlarında bulunan zararlı dalgalanma ve ani yükselmelere karşı korur. Normal çalışma sırasında sınıfındaki diğer kesintisiz güç kaynaklarından daha az güç tüketen yüksek verimli tasarıma sahip olan cihaz, enerji maliyetlerinizi de düşürmenize olanak sağlar.

Back-UPS serisinin diğer standart özelliklerine sahip olan bu ürünler, işinizi kötü enerji koşullarına ve veri kaybına karşı korumak için üretildi.

Özellikler ;

 • Led gösterge ve sesli alarmlar
 • Enerji tasarruflu akü yedekleme ve dalgalanma koruma çıkışları
 • 8 shuko priz
 • Veri hattı gerilim dalgalanma koruması
 • Butonlu devre kesici
 • USB bağlantısı ve PowerChute yazılımı
 • 650 – 850 VA aralığında üretim

 • APC by Schneider Electric BX Serisi

BX Serisi kesintisiz güç kaynakları, güç kesintileri sırasında bilgisayarınız ve elektronik ekipmanlarınız için sürdürülebilir güç sağlar.

BX Serisi Otomatik Gerilim Düzeltme özelliği içerir (AVR) . Bu özellik, yüksek ve düşük gerilim dalgalanmalarına karşı, elektronik ekipmanlarınızın güvenli düzeyde kalmasını sağlamakla birlikte akü gücünü güç kesintileri sırasında yedek güç olarak kullanmanıza imkan sağlar.

4 Schuko prizle donatılmış olan BX serisi, masaüstü bilgisayarınızın, monitörünüzün ve diğer kritik cihazlarınızın güç kesintisi sırasında çalışır durumda kalmasını sağlar ve bağlı bulunduğu ekipmanları aşırı gerilime karşı korur.

Özellikler ;

 • Led gösterge ve sesli alarmlar
 • Otomatik gerilim regülasyonu
 • 3’ü aküden beslemeleli 4 aşırı gerilim karuma prizi
 • USB bağlantısı ve PowerChute yazılımı
 • Butonlu devre kesici
 • Kullanımı kolay tek kek adımlı akü bağlantısı
 • 650 – 1400 VA aralığında üretim
 • APC by Schneider Electric Back UPS Pro Serisi

Back UPS BR Pro serisi BX ve BE serilerinde olduğu gibi elektrik kesintilerinde çalışmaya devam edebilmeniz için gereken yedek enerjiyi sağlıyor. Diğer Back UPS ürünlerinin kullanıldığı tüm alanlarda kullanılabilmesinin yanında, hassas elektronik ekipmanları, LCD televizyonlar, projektör gibi cihazların korunması için kullanılabilir.

BX ve BE ürünlerine göre iki ana özelliği ile bu ürünlerden ayrışır. Ürün üzerindeki ekran sayesinde cihaz içerisindeki akülerin şarj durumunu, kullanılan gücü ve bir çok bilgiyi görüntüleme şansı verir. Bir diğer ana temel farklılık ise BR1500G-GR referansında ek akü bağlanma özelliğidir. Ek Akü sayesinde güç kaynağının tam güçte kullanımı sırasında kullanıcılarına yaklaşık 25 dakikalık bir besleme süresi sağlar.

Özellikler ;

 • LCD Ekran
 • Otomatik gerilim düzeltme (AVR)
 • Enerji tasarrufu sağlayan akü yedekleme ve gerilim dalgalanma koruma çıkışları
 • Sadece gerilim dalgalanma çıkışları
 • Veri hattı dalgalanma koruması
 • Otomatik kapatma yazılımı
 • Butonlu devre kesici
 • USB bağlantı
 • Otomatik akü arıza teşhis testi
 • Harici akü kutusu uyumluluğu
 • 550 – 1600 VA aralığında üretim
 • APC by Schneider Electric Smart UPS Line Interaktif Serileri

Giriş seviyesinden ayarlanabilir çalışma süresine akıllı ve verimli network güç koruması. Sunucular, yönlendiriciler, switchler ve diğer bütün network cihazları için ideal çözüm.

Smart-UPS™ cihazları, güvenilir ve ağ için uygun gücü etkin bir biçimde sağlayarak ekipmanları ve kritik verileri yüksek maliyetli kesintilerden koruma konusunda tüm dünyada milyonlarca BT profesyonelinin güvenini kazanmıştır. Çeşitli biçim ve sınıflarda sunulan bu ürünler hemen her uygulama ve bütçe için uygundur (giriş düzeyi, standart ve uzun çalışma süreli). Standart modeller(SMT Serisi), iş sunucuları, depolama ve ağ cihazları için dünyanın en popüler UPS’leridir ve uzun süreden beri güvenilirlik ve yönetilebilirlik konusundaki kriter olarak kabul edilmektedir. Giriş seviyesi Smart-UPS modelleri(SMC Serisi), küçük ağ cihazlarını, satış noktası (POS) ekipmanlarını ve giriş seviyesi sunucularını korumak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için ekonomik bir çözümdür. Uzun çalışma süreli modellere(SMX Serisi) harici akü paketleri eklenebilir ve böylece kritik sunuculara, güvenlik ve iletişim sistemlerine saatlerce sürebilecek kesintiler için uzun süreli güç sağlanır.

 • APC by Schneider Electric Smart UPS SMT Serisi

SMT Line interaktif UPS ailesi, kritik veri ve ekipmanların güç sorunlarına karşı korunması için gerekli güç ve koruma sağlar. Smart UPS ünitelerinin düşük, orta ve yüksek yük seviyelerinde son derece yüksek bir verimliliğe sahip olması, günümüzün değişken yük tüketimlerine sahip olan çok çekirdekli veya sanal sunucuları için güvenilirlik sağlar. Sahip olduğu SmartSlot Ağ Yönetim Kartı girişi ile ve PowerChute Business Edition yazılımı sayesinde, güvenilir kapatma, akıllı akü yönetimi, güç durum özeti, güç analiz grafikleri, çıkış gruplarının sıralı açma kapama ve yeniden başlatma konfigürasyonunun yapılmasına olanak sağlayar.

Özellikler ;

 • Kule veya kabinet uyumlu şasi
 • Yüksek verimliliğe sahip ECO mode
 • Acil güç kapatma (EPO)
 • Alfanumarik LCD ekran
 • Akü bağlantısı kesme
 • Akıllı harici akü konnektörü
 • AVR ve güç koruma özellikleri
 • Haberleşme portalları
 • Gelişmiş akü yönetimi
 • Tek anahtarlamalı çıkış grubu yönetimi
 • Enerji ölçme özelliği
 • Çalışırken değiştirilebilir aküler (hot-swap)
 • 750 – 3000 VA aralığında üretim
 • APC by Schneider Electric Smart UPS SMX Serisi

Smart UPS SMX Serisi, SMT serisinin sahip olduğu tüm özellikleri barındırmaktadır. Bunun yanı sıra ilave akü takılarak besleme süresi artırılabilir, ilave akülerin bağlanmasını ve çıkarılmasını otomatik olarak algılayabilir.

APC Smart Ups SMT/SMX Serisi Ekranı

 • APC by Schneider Electric Smart UPS SMC Serisi

SMC Line Interaktif UPS ailesi, giriş seviyesi sunucuların güç sorunlarına karşı korunması için yedek güç ve koruma sağlar. SMC Serisi, giriş seviyesi sunucuların temel gereksinimlerini karşılayabilecek Line Interaktif kategorisindeki en uygun maliyetli çözümdür.

SMT serisindeki SmartSlot Haberleşme Portu SMC serisinde bulunmamaktadır. Haberleşme ve seri bağlantı USB üzerinden sağlanmaktadır.PowerChute Business Edition yazılımı ile birlikte korunan UPS bu özelliği sayesinde bağlı ekipmanların uzaktan kapatılmasını sağlar.

Özellikler ;

 • LCD Ekran
 • Sıcaklık dengeli güç kaynağı şarjı
 • Gelişmiş akü yönetimi
 • Yüksek verimli ECO mod
 • Ağ seviyesinde güç koruma özelliği
 • Haberleşme portları
 • Çok sayıda priz
 • Akü bağlantısı kesme

APC Smart UPS SMC Serisi Ekranı

APC Smart UPS SMC ve SMT & SMX Serilerinin Karşılaştırılması

Ürün ÖzellikleriSMT & SMX SerisiSMC Serisi
LCD EkranGüç değerleri görüntüleme, alarm, eşik değeri konfigrasyon, anahtarlamalı çıkış grubu yönetimiGüç durumu ve değerlerini ilk bakışta görüntüleyebilme imkanı
Öngörülü akü değiştirme tarihiVARYOK
Daha yüksek çıkış güç faktörüVARYOK
Sinüs dalga çıkışıVARVAR
Tek switchli anahtar çıkış yönetimiVARYOK
kVa aralığı0,75-3 kVa arası1-3 kVa arası
Cold start uyumuVARVAR
Giriş gerilim aralığı (maksimum ayarlanabilir aralık)160 – 285V ( 151 – 302V )180 – 287V ( 170 – 300V )
Enerji ölçerVARYOK
Smart slotVARYOK
ECO modVARVAR
Sıcaklık dengeli güç kaynağı şarjıVARVAR
Acil güç kapatma özelliğiVARYOK
Garanti3 YIL2 YIL

3- APC by Schneider Electric Smart UPS On-Line Serileri

Yüksek verimli, ölçeklenebilir çalışma süresine sahip çift çevrimli hatta bağlı güç koruması

Smart-UPS On-Line serileri ses / veri ağları, medikal laboratuarlar ve ışık endüstrisi uygulamalarında kullanılan sunucular için yüksek verimli, gerçek çift dönüşümlü online güç koruması sağlar.

Kabinet / kule değiştirilebilir şaside 1 ile 20kVA arasındaki yükleri destekleme kapasitesine sahip Smart-UPS On-Line serileri 2U ile 12U arasında mevcuttur. 15 ve 20kVA güçleri için yapılan aile genişlemesi, çok fazla güç ihtiyacı olan blade sunucular veya ağır yüke sahip ekipman kabinleri için besleme sağlamaktadır. İş için kritik sistemler için dakikalar değil saatler seviyesinde çalışma süresi gerektiğinde, Smart-UPS On-Line serileri bu zorlu çalışma süresi taleplerini yerine getirmek için uygun akü grupları ile yapılandırılabilir. İçindeki PowerChute Yönetim Yazılımı, ağ işletim sistemlerinin kendiliğinden zararsız bir şekilde kapanmasını sağlar. Tüm 5kVA ve üzeri güçteki modelleri UPS’lerde uzaktan yönetim için bir entegre Network Yönetim Kartı içermektedir (5 kVA altındaki modellerde opsiyonel). Tüm Smart-UPS On-Line serisi, çok geniş giriş voltajı penceresi, çok dar çıkış voltajı regülasyonu, frekans regülasyonu, dahili bypass ve giriş güç faktörü düzeltmesi gibi özellikleri ile sizlere hizmet sağlar.

 • APC Smart Ups On-Line SRT Serisi

Smart UPS® On-Line SRT Kesintisiz Güç Kaynakları, sunucular, ses/veri networkleri, tıp laboratuvarları uygulamaları için yüksek güç verimliliğine sahip, çift çevrim teknolojisinde güç koruması sağlar.

SRT Serisi, kabinet/kule dönüştürülebilir şaside 1 kVA – 10 kVA arası yükleri destekleyebilir.

1 kVA, 6 kVA, 8 kVA ve 10 kVA modeller, yoğun güç gerektiren sunucular veya ağır yüklü ekipman kabinlerini desteklemek için 1 çıkış gücü faktörüne sahiptir.

Kritik iş sistemleri, dakikalar değil saatler süren çalışma süreleri gerektirdiği zaman, SRT Serisi, çoklu akü gruplarıyla konfigüre edilerek daha yüksek çalışma süreleri sağlayabilir.

Smart UPS® On-Line SRT Serisi kesintisiz güç kaynakları kullanıcılarına PowerChute Network Kapatma Yönetim Yazılımı kullanılarak network bağlı cihazları gerektiği durumlarda otomatik olarak kapatma imkanı sağlar.

Özellikler ;

 • Sınıfının en yüksek güç faktörü değerlerine sahip.
 • Yüksek verimli ECO Mod.
 • Akü koşullarına göre farklı renklerde aydınlatmalı LCD ekran
 • Akıllı Akü Yönetimi
 • Dahili enerji ölçüm cihazı.
 • Cold Start Özelliği
 • UPS için 3 yıl garanti.

Ek Özellikler ;

 • PowerChute Network Kapatma yazılımı için dahili network yönetim kartı (5-10 kVA Modeller)
 • Anahtarlamalı çıkış grupları
 • Acil güç kapatma (EPO)
 • Haberleşme Portları
 • SNMP Haberleşme protokolleri
 • APC Smart Ups On-Line SRT Lityum İyon Serisi

Smart UPS® On-Line SRT Lityum İyon akülü Kesintisiz Güç Kaynakları sunucular, ses / veri ağları, tıbbi laboratuvarlar ve hafif endüstriyel uygulamalar için özel olarak üretilmiştir.

Daha fazla güç sağlayan Lityum İyon pillere sahip olan UPS kabin / kule dönüştürülebilir şasisine sahiptir.

Kuru dolum akülere nazaran daha yüksek sıcaklıklarda yüksek performans ve daha uzun kullanım ömrü sağlar.

Uzun ömürlü lityum iyon aküler bakım maliyetlerinizi azaltarak toplam yatırım maliyetlerinizde %58 oranında önemli bir azalma sağlar.

Özellikler ;

 • Kuru tip akülere göre 2 kat daha uzun kullanım ömrü
 • 40 dereceye ortam sıcaklığına kadar çalışabilen üstün performans
 • Toplam sahip olma maliyetinde %58 tasarruf
 • Üçte bir oranında daha hafif ve daha küçük aküler
 • Kolay kurulum ve kullanım
 • 5 Yıl UPS ve Akü garantisi

APC Smart UPS On-Line SRT Serisi Ekranı

 • APC Easy Ups On-Line SRV Serisi

Sağlanan gücün en dengesiz olduğu koşullarda dahi temel güç koruması ihtiyaçları için tasarlanmış yüksek kaliteli, Çift Dönüştürmeli On-line UPS

APC kalitesi rekabetçi fiyatlarla birlikte!

APC Easy UPS Online, geniş bir voltaj aralığı ve dengesiz güç koşullarının gerekliliklerini karşılamak için geliştirilmiş olan ve tüm dünyadan milyonlarca BT uzmanının güvendiği kaliteyi sağlayan, çok yönlü, yüksek kaliteli, uygun maliyetli bir On-line UPS’tir.

Özellikler ;

 • Kule, kabinet ve long şasi
 • USB ve Serial port bağlantıları
 • Harici akü konnektörü
 • Giriş devre kesici
 • Acil güç kapatma (EPO)
 • Manuel Bypass switch
 • Network management slot
 • Çıkış güç faktörü 1-2-3 kVa için 0,8
 • Çıkış güç faktörü 6 ve 10 kVa için 1,0
 • 6 ve 10 kVa için dahili yönetim kartı
 • 1 – 10 kVa aralığında üretilmektedir

APC Easy UPS SRV Serisi Ekranı

APC Smart UPS SMC ve SMT & SMX Serilerinin Karşılaştırılması

Ürün ÖzellikleriSRV (1-2-3 kVa)SRT (2-3 kVa) Ürün ÖzellikleriSRV (6-10 kVa)SRT (6-10 kVa)
Çıkış Güç Faktörü0,80,8 Çıkış Güç Faktörü11
Verimlilik%88-90%92 Verimlilik%94%94
EPOVARVAR EPOVARVAR
Aküsüz ÇalışmaYOKVAR Akü şarj süresi3 Saat1,5 Saat
Anahtarlanabilir ÇıkışlarYOKVAR Otomatik frekans algılamaYOK 
Kule / Kabin DönüştürülebilirYOKVAR Kule / Kabin DönüştürülebilirYOK 
Ek akü bağlantısıSadece LongVAR Ek akü bağlantısıYOKVAR
Garanti2 YIL3 YIL Garanti2 YIL3 YIL

Sonuç olarak, kesintisiz güç kaynakları ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkmış ve kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda geliştirilmiştir.
APC by Schneider Electric Kesintisiz Güç Kaynakları elektronik ekipmanlarınız için en doğru ve en sağlam çözümleri üretimektedir. Gerek üstün teknolojileri, gerek benzersiz yazılımları, gerekse sağlamlığıyla öne çıkan APC by Schneider Electric kesintisiz güç kaynaklarını ihtiyaç duyduğunuz her alanda güvenle kullanabilirsiz.


ENES AYDIN

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu