Haberler

VALVE, CS:GO’da Bulunan Sızıntıyı Doğruladı

Valve ‘nin sahip olduğu çok oyunculu oyun olan günlük 1 milyondan fazla online oyunculu Countrer Strike:Global Offensive ve Team Fortress 2 bilinen adlarıyla CS:GO ve TF2 eski sürümlerin kodlarının çalındığını geçtiğimiz günlerde forumlarda tartılışmıştı. Uzmanlar, oyunları kullananların, hemen güncellemesini ve güvenlik nedeniyle kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundular. Bu gelişmeler karşısında firma açıklama yaparak, oyunların kaynak kodlarının sızdırıldığını doğruladı.

Aşağıdaki görselde Diskord,Twitch gibi platformlarda konunun ne derece tartışıldığını görebilirsiniz.

CS:GO ve TF2 için kodlar sızdırıldı

Sızıntılar 2017 paketlerini içeriyor

Valve, imajını koruması açısından, bu çalkalantı karşısında doğruluğu onaylasa da devamında kullanıcılarının panik etmemeleri gerektiğini ve bu versiyonları kullanmaları konusunda uyardı. Aynı şekilde son güncel sunucuları üzerinden oyunlarının oynamasını tavsiye ediyor. Valve, her ne kadar paniğe gerek yok dese de sonunda güncel sürümleri ve mevcut paketleri kullanmayın uyarısında bulunması oyuncular arasında şüphe uyandırdığını söyleyebiliriz.

Bilgisayar korsanlarının en sevdiği şey “arka kapı”

Bu durum malesef bilgisayar korsanlarının dikkattinden kaçmayacaktır ve bunun gibi açıklar bilgisayar korsanları için en sevilen noktalardır. Saldırganlar, bu durumdan etkilenen bilgisayara izin erişim sağlayabilir, izinsiz uygulamalar kullandırabilir ve daha birçok zararlı amaçlarına ortak edebilir. Kullandığınız tüm uygulamaları güncelleyerek, antivirüs programları ve güvenlik duvarlarını tercih ederek daha güvenli bir ortam sağlayabilirsiniz.

Güvenlik duvarı ve daha birçok önemli içerik için forum bölümümüze göz atabilirsiniz.

Kaynak 1

Kaynak 2

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.