Haberler

Twitter’da SpaceX Reklamları Gösterilmeye Başlanıyor

Elon Musk, 44 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Twitter’a bir başka şirketi olan SpaceX’ten 250 bin dolar reklam geliri aktardı. Yeni reklam anlaşması hem sıkıntılı bir süreçten geçen Twitter için hem de SpaceX’in tanıtımı için fayda sağlayacak. Detaylar haberimizde.

Teknoloji dünyasında 2022 yılının en çok gündeme gelen konularından biri Elon Musk ve Twitter oldu. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın 44 milyar dolar bedelle satın aldığı platform, General Motors, General Mills, Unitied Airlines, Volkswagen, Audi ve Mondelez gibi şirketlerin reklamını çekmesiyle sıkıntılı bir sürece girdi. Bu gelişmelerin ardından Twitter’ı sadece reklamlardan gelir elde eden bir yer olmaktan çıkarmak istediğini söyleyen Musk, 8 dolar karşılığında Twitter Blue aboneliği satmaya karar verdi. Ancak bu konuda da net adımlar atılamadı. Son olarak bugün, Elon Musk’ın 2 şirketi arasında reklam anlaşması yaptığı haberi gündeme düştü.

Twitter ve SpaceX reklam anlaşması yaptı

CNBC tarafından duyurulan habere göre SpaceX ve Twitter arasında 250 bin dolarlık reklam anlaşması yapıldı. Anlaşmaya göre Elon Musk’ın sahip olduğu özel uzay ve uydu şirketi SpaceX reklamları Twitter’da gösterilecek. Şirketin Starlink internet hizmetini kapsayan reklam anlaşması, İspanya ve Avustralya’da yaşayan Twitter kullanıcılarına gösterilecek. SpaceX ve Twitter ortaklığı hem gelirleri konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Twitter’a kan verecek, hem de SpaceX’in uydudan internet hizmeti Starlink’in duyurulması ve müşteri kazanma konusunda fayda sağlayacak.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına karar vermesinden bugüne olduğu gibi bu konuda da sosyal medyada ciddi eleştiriler var. Bazı kesimler Musk’ın parayı bir cebinden alıp diğer cebine koyduğu ve şirket gelirlerini yüksek göstermek için manipülasyon yaptığını savunuyor. Siz de Twitter ile SpaceX arasında yapılan reklam anlaşması hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Elon Musk’tan Twitter Açıklaması: İfade Özgürlüğü Yok Edilmeye Çalışılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.