Haberler

Twitter (X), Yeni Abonelik Modellerini Kullanıma Sundu

Twitter (X), mevcut premium abonelik modelinin yanına 2 yeni katman daha ekledi. Basic (temel) plan mevcut plandan daha uygun fiyatlı ve daha sınırlı özelliklere sahipken Premium+ abonelikte tamamen reklamsız bir deneyim sunuluyor. X Premium Basic ve X Premium+ aboneliğin tüm detayları içeriğimizde.

X

X (eski adıyla Twitter) patronu Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yeni premium abonelik modelleri üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Platforma 2 yeni abonelik türü ekleneceğini belirten Musk, bu planlardan birinin mevcut plandan daha uygun fiyatlı ve ve reklamlı, diğerinin ise daha pahalı ve reklamsız olacağını söylemişti. Musk’ın paylaşımının ardından bugün, yeni abonelik modelleri kullanıma sunuldu. Yeni planlarla birlikte X’te Basic, Premium ve Premium+ olmak üzere 3 farklı abonelik modeli satın alınabiliyor. Yeni abonelik alımlarının şu an için yalnızca web sürümünde yapılabildiğini de belirtelim…

X Premium Basic özellikleri ve fiyatı

X Premium Basic planı, premium abonelikle özleşen onay rozetlerini içermiyor. Platform da yer alan reklamların sayısında da herhangi bir değişiklik içermiyor. Bu planda daha uzun gönderiler paylaşabilme, tweet düzenleme, geri alma, daha uzun videolar paylaşabilme, arka planda video oynatabilme, özel tema ve uygulama simgesi gibi ayrıcalıkları içeriyor. X üzerinden para kazanmayı amaçlamayan ve profilde onay rozetine ihtiyaç duymayanlar için hazırlanan bu plan, aylık 3 dolar ile ücretlendiriliyor. X Premium Basic fiyatı ülkemizde ise 56 TL olarak açıklandı.

X Premium+ özellikleri ve fiyatı

X Premium Plus planı, mevcut premium plana ek olarak tamamen reklamsız bir deneyim sunuyor. Bu abonelik türünü satın alan kullanıcılar Sana Özel ve Takip Edilen bölümlerinde hiç reklam görmeyecek. Platform ayrıca Premium+ kullanıcılarına daha fazla etkileşim, yanıt artışı ve geliştirici araçlarına daha fazla erişim vadediyor. X Premium+ fiyatı aylık 16 dolar fiyatlandırmaya sahip. X Premium+ Türkiye fiyatı da aylık 300 TL olarak açıklandı.

İlginizi çekebilir: Twitter (X), Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Kazanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu