Haberler

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberini Yayımlandı

Bilindiği üzere 6 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca hazırlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi 27 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanmıştır. 

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberine uyum sağlarken yerine getirilmesi gereken adımlardan biri olan ve her yıl periyodik olarak yapılacak denetim faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda, kurum ve kuruluşlarımıza yol göstermesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi hazırlanarak 27 Ekim 2021 tarihinde yayımlanmıştır. Denetim Rehberi denetimin planlanması, denetim prosedürlerinin uygulanması ve denetim sonuçlarının raporlanması konularında izlenmesi gereken metodolojiye yer vermektedir.

Ayrıca denetçilerin sertifikasyonunu ve firmaların belgelendirmesini sağlamak amacıyla Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda TSE ve TÜBİTAK BİLGEM iş birliğiyle bir Belgelendirme Programı da hayata geçirilmiştir.
Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi’ne https://ddo.link/bgrehber adresinden, Belgelendirme Programı ile ilgili detaylara https://ddo.link/bilisim-tse bağlantısından ulaşılabilir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: cbddo.gov.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.