Haberler

TSMC Çip Talebini Karşılamak İçin Yeni Yatırım Planlıyor

TSMC, bugün yaptığı açıklamayla üç yıl boyunca 100 milyar Amerikan doları tutarında yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Bu yatırım şirket fabrikasındaki kapasiteyi arttırmayı sağlayacak.

TSMC, artan ve sektörde kriz yaratması beklenen çip üretimi için yatırımlarını hızlandırıyor. Daha önce de gelişmiş çipleri üretmek için 25 ile 28 milyar dolar tutarında yatırım yaptığını açıklayan şirketin müşterileri arasında Apple ve Qualcomm gibi teknoloji devleri bulunuyor.

Dünya çapında çeşitli endüstrileri etkileyen çip krizi, TSMC’yi yeni yatırım yapmaya itti. Bilindiği üzere yaşanan kriz, akıllı telefonlar, elektrikli ev aletleri ve otomobil pazarı gibi kritik sektörleri etkiliyor. Şirketin Reuters‘a verdiği bir röportaja göre ise 5G’nin yaygınlaşması yarı iletkenlere güçlü bir talebin oluşmasını doğuracağını açıkladı. Bunun sonucunda şirket olarak daha hızlı büyüme dönemine girdiklerini ifade etti.

TSMC çip fabrikası

Şirket ayrıca, Koronavirüs salgını nedeniyle dijitalleşmenin de hızlandığını belirtti. Yapılan bu açıklamalar sonrasında TSMC hisseleri borsada %2’lik bir artış gösterdi.

Kaynak:gizmochina.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu