Haberler

TikTok Hacklendi, Veri Tabanı Çalındı

Bir güvenlik araştırma grubu olan AgainstTheWest, TikTok’un veri ihlali yaşadığını belirtti. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda tüm kullanıcı bilgilerini içeren tabloları yayınladılar ve bu da 2,06 milyar kullanıcı giriş anlamına geliyor.

https://twitter.com/AggressiveCurl/status/1566410804601266177

AgaisntTheWest , illegal forumlarda tüm ayrıntıları yayınladılar ve tüm kullanıcı verilerini indirebildiler. Grup daha önce forumlarda verilerle ne yapacakları konusunda kafalarının karıştığından bahsetmişti. İlk düşünce satmaktı ancak rakamlar 2 milyarı aştığında satmamaya karar verdiler. Ayrıca indirilen girişlerin reşit olmayan çocukların kullanıcı ayrıntılarını içerdiğinden de bahsettiler.

https://twitter.com/AggressiveCurl/status/1566161198248509440

Sızdırılan tüm veriler, Alibaba sunucusunda saklanıyordu ve modern güvenlik önlemlerin hiç birinin uygulanmadığı belirtiliyor. Şifre kırma işlemi ise basit bir Brute Force saldırısı ile kolayca yapılabildi. AgaisntTheWest, verileri ne kadar kolay indirebileceklerine dair görseller yayınlamaya devam ediyor. Milyar dolarlık bir şirket olan ByteDance’in bu kadar düşük güvenlik mekanizmalarına sahip olması şaşırtıcı. Ayrıca bu uygulamalara erişmek için kaydolduğunuzda kişisel verilerinizin güvenliğinin ne kadar düşük olduğunu da gösteriyor.

Güvenlik uzmanları TikTok hesabı olan kullanıcıların vakit ketbetmeden parolalarını değiştirme konusunda uyarıyor.

Kaynak: fossbytes.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu