Haberler

Tesla, Cybertruck Üreteceği Gigafactory İçin Austin Bölgesini Seçti

Tesla, yeni kurulacak fabrikası için Austin yakınlarında bir yer seçti, otomobil üreticisinin Cybertruck, Tesla Semi ve Model Y ve Model 3 alıcıları için bir araya getirecek dört ila beş milyon metrekarelik 1,1 milyar dolarlık bir tesis seçti.

Arazinin Colorado nehri boyunca uzanan “ekolojik bir cennet” olduğunu söyleyen Elon Musk, yeni fabrikayla önemli projelerini geliştirmeye daha da yaklaşacak. Tesla’nın kuracağı yeni tesis, şirketin merakla beklenen modellerinin de önünü açacak. Toplamda 464.515 m²’lik  devasa bir alana kurulacak fabrika, saati 15 dolar olan 5.000 kadar işçiye istihdam sağlayacak. 

Teksas’ta yapılacak olan araç fabrikası, Tesla Factory, Giga Nevada ve Giga New York’un ardından şirketin ABD’deki dördüncü fabrikası olacak. Tesla ayrıca Almanya’da başka bir fabrika daha kuruyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.