Haberler

Telegram Premium Abonelik Ücretine Zam Geldi

Anlık görüşme uygulaması Telegram, premium abonelik ücretine zam yaptı. Yeni Telegram Premium aboneliği almak isteyen kullanıcılar zamlı fiyatlar üzerinden satın alım yapabilecek. Eski premium aboneleri ise Şubat ayı itibariyle zamlı fiyatlarla karşılaşacak. Güncel Telegram Premium ücretleri ve tüm detaylar içeriğimizde.

Telegram Premium

WhatsApp’ın ardından en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda olan Telegram, 2022 yılında yayınlanan son rapora göre 700 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip. Telegram gelirini ise sunduğu bazı ücretli ek uygulamalar ve premium abonelik modelinden elde ediyor. Şirket, geçtiğimiz yıl Ekim ayında uyguladığı indirimle aylık 95 TL olan premium abonelik ücretini 13,99 TL’ye düşürmüştü. Bugün Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede Telegram Premium abonelik fiyatına zam yapıldı.

Telegram Premium %400 zamlandı

Yeni yapılan zamla birlikte Ekim 2022’de 13,99 TL’ye düşürülen Telegram Premium ücreti 69,99 TL’ye yükseldi. Yeni rakam, geçtiğimiz yıl indirimden önce uygulanan fiyatın halen gerisinde olmasına karşın mevcut fiyatlara oranla %400 zamlandı. Yeni abonelik başlatmak isteyen kullanıcılar bugün itibariyle zamlı fiyatlardan işlem yapabiliyor. Hali hazırda Telegram Premium üyeliğine sahip kullanıcılar ise Şubat ayından itibaren zamlı fiyatlar üzerinden yenileme yapabilecek.

Telegram Premium özellikleri neler?

Telegram’ın ücretli abonelik modeli Telegram Premium reklamsız kullanım başta olmak üzere birçok gelişmiş özellik sunuyor. Başlıca Telegram Premium özellikleri şunlar;

  • Telegram Premium üyelerinin ana uygulama simgesinde premium rozeti yer alıyor. Aynı zamanda profil kısmına da bir premium rozeti ekleniyor.
  • Telegram’da yer alan 2 GB’lık dosya kısıtlaması premium aboneler için 4 GB’a yükseliyor.
  • Normal kullanıcılara oranla daha hızlı indirme sunuluyor.
  • Tamamen reklamsız kullanım sunuyor.
  • Gelen sesli mesajları anlık olarak metne çeviren bir araç kullanılabiliyor.
  • Sohbetlerde otomatik arşivleme, varsayılan klasörü ayarlama ve sohbetleri kişiler kısmından ayırma gibi özellikler ekleniyor.
  • Telegram’da yer alan karakter sınırı, katılımcı sınırı gibi tüm limitler 2 katına çıkarılıyor.
  • 4 farklı Telegram hesabı tek bir cihaz üzerinden kullanılabiliyor.
  • Profile hareketli fotoğraflar eklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu