Haberler

Telefonunuz Uygulamasının Adı Phone Link Oldu

Microsoft Windows 11 işletim sistemine yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Gelen yeni güncelleme Microsoft’un “Telefonunuz” uygulamasının adı “Windows 11 Phone Link” oldu. 

Windows 11 işletim sistemi için yeni güncellemeler sunmaya devam eden Microsoft, bir yandan sistem için yeni özellikler getirirken bir diğer yandan da işletim sisteminin uygulamalarını güncelliyor. Son Windows 11 güncellemesiyle “Telefonunuz” uygulaması değişti.

Telefonunuz Uygulamasının Adı Phone Link Olarak Güncellendi

Microsoft’un Windows işletim sistemi ile gelen Telefonunuz uygulaması önemli bir güncelleme aldı. Gelen güncelleme ile Phone Link olarak yeniden isimlendirilen uygulamanın tasarımı da değişti. 

Microsoft güncelleme sonrasında yaptığı açıklamada, Phone Link’in daha fazla cihazda çalışabilmesi için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Çin’de de uygulamanın kullanılabilmesi için Honor ile bir ortaklık kuran Microsoft, bu sayede uygulamaya daha fazla cihaz desteği sunacak.

Yazılım devinin üç yıl önce tanıttığı Telefonunuz uygulaması, kullanıcıların Android işletim sistemine sahip telefonlarını bilgisayarlarından kontrol edebilmelerini sağlıyor. Uygulama ilk çıktığında sadece fotoğraf ve metinlere erişim sağlıyordu ancak yeni güncellemelerle birlikte uygulama yeni yetenekler kazandı. 

Samsung marka telefonlarda daha işlevsel çalışan uygulama için Microsoft son olarak Galaxy S22 serisi için de özel bir ortaklık kurmuştu. Kurulan bu ortaklıkla birlikte Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip, Galaxy S serisi ve Galaxy Note serisi gibi Samsung’un üst seviye modelleri artık Phone Link uyumlu hale geldi. 

Son olarak Microsoft 5 Nisan tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyecek. Microsoft’un bu etkinliğinde Windows 11’e gelecek olan yeni özelliklerin ve kurulan yeni ortaklıkların açıklanması bekleniyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.