Haberler

T-Mobile Veri İhlali Bildiriminde Bulundu

T-Mobile bugün veri ihlali bildiriminde bulundu ve şirketin ön ödemeli hizmetlerini kullanan sayısını bilemedikleri müşterinin hesap bilgilerine yetkisiz kişiler tarafça erişildiğini açıkladı.

T-Mobile, finansal verilerinizin hiçbiri (kredi kartı bilgileri dahil) veya sosyal güvenlik numaraları, şifre bilgileri ele geçirilmedi” şeklinde açıklama yaptı.

Erişilen bilgiler arasında, ad ve fatura adresi (hesabınızı oluştururken vermişseniz), telefon numarası, hesap numarası, ücret planı ve uluslararası arama özelliği ekleyip eklemeyeceğiniz gibi özellikleri içeren ön ödemeli hizmet hesabınızla ilişkili bilgiler arasında.

T-Mobile, etkilenen tüm müşterileri SMS bildirimleriyle uyardı ve bu ihlalden etkilenen herkesi T-Mobile hesaplarındaki PIN kodlarını / şifrelerini ek koruma olarak onaylamaları veya güncellemeleri yönünde tavsiye etti.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.