Haberler

Synology Ultra kompakt RackStation RS1221+ ve RS1221RP+’yı tanıtıyor

Synology® Inc. bugün, alan tasarruflu form faktöründe yüksek performans sunmak üzere tasarlanmış RackStation RS1221+ ve RS1221RP+ (yedek güç) 2U 8 yuvalı, rafa monte depolama sunucularını piyasaya sürdü.

https://www.synology.com/tr-tr/products/RS1221+

Synology Ürün Yöneticisi Michael Wang “RS1221+ ve RP+ üniteleri küçük işletme sektörü için tasarlandı ve gerçekten de küçükler.” diyor. “Bu üniteler, sınıflarındaki 2U ünitelere göre oldukça küçük bir derinlikle performans açısından büyük bir atılım sağlıyor. Ayrıca daha yüksek kullanılabilirlik arayan işletmeler için RP+ sürümü, yedeklilik ve daha fazla güvenilirlik için çift güç kaynağıyla donatılmıştır.”

İleri taşıyan yenilikler

RS1221+ ve RS1221RP+, AMD Ryzen V1500B işlemcisi temelinde tasarlanan ilk RackStation serisi ünitelerdir. Bu üniteler, kendilerinden önce gelen modele1 kıyasla 3,6 kat daha yüksek bilgi işlem performansı2, 3,8 kat rastgele okuma IOPS değeri (108K) ve 2,3 kat daha yüksek sıralı yazma performansı (1147 MB/sn) sunar. Bu sayede, veri yönetimi ve yedekleme görevlerinde daha yüksek performans elde edilir ve işletmelerin yüksek performans çıkışını sürdürürken eş zamanlı olarak daha yüksek kullanıcı sayısına ulaşması sağlanır.

Dar alanlarda dağıtım için kompakt sunucular

Yalnızca 306,6 mm ve 407,5 mm derinliğe (ön sunucu kolları dahil) sahip RS1221+ ve RS1221RP+, standart 2U rafa monte cihazların derinliğinin yarısından daha küçüktür. Bu özellikleri onları, alanın kısıtlı olduğu duvara monte kabinler veya iki direkli raflar (yalnızca RS1221+) gibi daha küçük rafa monte kasalar için ideal bir seçenek haline getirir.

İşletme gereksinimlerini karşılayacak şekilde özelleştirilebilir

Üniteler varsayılan olarak 4 GB’lik DDR4 ECC belleğe sahiptir ve bellek 32 GB’ye kadar yükseltilebilir. Ünitelerdeki PCIe 3.0 yuvası, uyumlu bir NIC3 kullanarak 10 GbE’ye kolayca yükseltmeyi veya Synology M.2 kartları ve Synology SVN3000 serisi SSD’ler4 aracılığıyla süper hızlı NVME önbellek eklemeyi mümkün kılar. Üniteler, bir adet RX418 genişletme ünitesi5 ve uyumlu sürücüler6 kullanılarak 12 sürücü yuvasına kadar ölçeklendirilebilir. 3 yıllık sınırlı garanti, uzatılmış destek isteyen işletmeler için 5 yıla7 uzatılabilir.

Veri yönetimi ve koruması artık çok kolay

Synology’nin birleşik işletim sistemi Synology Diskstation Manager (DSM), alınacak önemli kararlar üzerinde kullanıcılara yeterli kontrol sağlamaya devam ederken zorlu ve yorucu veri yönetimi işlemlerini basitleştirir. Ürün, BT altyapısının Synology Active Backup Suite ile yedeklenebilmesini ve Synology Drive aracılığıyla tesis içi özel bulutun, Virtual Machine Manager aracılığıyla sanal makinelerin, MailPlus aracılığıyla posta sunucularının ve ayrıca diğer SaaS hizmetlerinin barındırılabilmesini sağlar.

Bulunabilirlik

RS1221+ ve RS1221RP+ bugünden itibaren dünya genelindeki Synology satıcılarında satışa sunulmuştur.

  1. Önceki model olan RS1219+, Intel® Atom® C2538 işlemci içerir.
  2. Performans değerleri, optimize edilmiş ağ ve yapılandırma ayarları kullanılarak Synology laboratuvarında ölçülmüştür. Gerçek performans değerleri farklı ortamlarda değişiklik gösterebilir. Karşılaştırma, önceki nesil RS1219+ ile yapılmıştır. Test ayarlarına ilişkin tüm ayrıntılar için lütfen Synology performans sayfasını ziyaret edin.
  3. Uyumlu Ağ Arayüz Kartları için uyumluluk listemize göz atın.
  4. M.2 SSD önbellek, E10M20-T1 ve M2D20 M.2 SSD bağdaştırıcı kartları kullanılarak iki adet Synology SNV3500 veya SNV3400 NVMe SSD ile etkinleştirilebilir. SSD önbelleğe alma, SFF (2,5 inç) SSD’ler aracılığıyla da desteklenir.
  5. RS1221+ ve RS1221RP+’nın kapasitesi, ayrı olarak satın alınan Synology RX418 genişletme ünitesi kullanılarak genişletilebilir.
  6. LFF (3,5 inç) veya SFF (2,5 inç) SATA sürücülerini destekler. Onaylanmış sürücüler için uyumluluk listemize göz atın.
  7. RS1221+ ve RS1221RP+, 3 yıllık sınırlı donanım garantisi içerir. Bu garanti, 2 yıllık Uzatılmış Garanti hizmet eklentisi olan isteğe bağlı EW201 paketiyle 5 yıla kadar uzatılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.