Haberler

Spotify, Kullanıcı Engelleme Özelliğini Test Ediyor

Spotify kullanıcılarının platformdaki diğer kullanıcıları engellemesini kolaylaştırıyor. Eskiden bir kişiyi engellemek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek gerekiyordu. Ancak artık engelleme aracı kullanıcı profillerinde bulunabilecek.

Bir kullanıcıyı engellemek için öncelikle o kişinin Spotify’daki profiline gitmek gerekiyor. Kullanıcı ismi ve fotoğrafının altında, herkese açık çalma listelerinin üstünde yer alan üç nokta ikonuna dokunulduğunda “engelle” seçeneği ortaya çıkıyor. Engellenen kişiler kullanıcının dinleme aktivitesine, herkese açık çalma listelerine ve profil sayfasına erişemiyor. Engelleme işlemi aynı menü üzerinden geri alınabiliyor.

Spotify’dan konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Spotify’da kullanıcılarımıza en iyi dinleme deneyimini yaşatmak istiyoruz. Gizlilik bizim için daima çok önemli bir konu oldu. Kullanıcılarımıza sunduğumuz engelleme özelliği de bu doğrultuda attığımız en yeni adım niteliğini taşıyor.”

Spotify, 2019’da kullanıcılarına sanatçı engelleme imkanını sunmuştu. Ancak diğer kullanıcıları engelleme özelliği de uzun süredir talep ediliyordu. 2018’de BuzzFeed tarafından yapılan bir araştırma, kullanıcıların dinleme aktivitelerini gizleyemedikleri için diğer kullanıcıların taciziyle karşı karşıya kalabildiğini göstermişti.

Spotify’ın yeni özelliği bu hafta itibarıyla tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu