Haberler

Sony’nin Yeni Mobil Oyun Cihazı Project Q

Sony’nin geçen haftaki Playstation Showcase yayınında firmanın yeni mobil oyun cihazı gösterime sunuldu. Playstation Vita’nın devamı niteliğinde olması beklenen cihazın daha çok streaming üzerine odaklandığı ortaya çıktı.

SIE başkanı Jim Ryan’ın ilk görüntülerini paylaştığı cihaz Project Q adını taşıyor. Cihazın yetenekleri, özellikleri ve performansı hakkında detaylar bilinmiyor. Cihazın 8 inçlik HD ekranının, ikiye bölünmüş bir Playstation 5 kontrolörü arasında yer alacağı gözüküyor. Bu kontrolör DeualSense kablosuz kontrolörün tüm düğmelerini ve özelliklerini de içeriyor.

Project Q bir sonraki nesil bir PS Vita ya da Steam Deck ve Nintendo Switch ile rekabet eden taşınabilir bir konsol olmayacak. Bunun yerine PS Remote Play için özel olarak tasarlanmış bir cihaz olacak. Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanılacak. Oyunların hala Ps5’e yüklenmesi gerekecek ve oyunları PS5 konsolu üzerinden kendi ekranına yayınlayacak.

Sony, Project Q üzerine başka herhangi bir ayrıntı paylaşmış durumda değil. Cihazın fiyatı da belirsiz. Bununla birlikte 400 dolarlık PS5’e bir aksesuar olarak tasarlandığından, öteki mobil konsollara oranla daha uygun bir fiyata satılması bekleniyor.

Kaynak: gizmodo.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu