Haberler

Sony Xperia 5 II’yi Duyurdu

Sony akıllı telefon serisini fotoğraf ve video odaklı Xperia 5 II ile tazelemeye devam ediyor. Xperia 5 II, uzun ve garip şekilde pahalı Xperia 1 II’nin küçük kardeşi. Ondan daha ucuz ve 120 Hz’lik yüksek tazeleme oranına sahip bir paneli var.

Sony 949 dolardan satılacak telefonu 4 aralığa kadar satıcılara yollamayacağını açıkladı ve sahip olduğu 5G, tıpkı Xperia 1 II gibi, Birleşik Devletler 5G ağlarında çalışmayacak.

 Xperia 5 II’nin olayı uzun 21:6 oranındaki ekranı ama 6.1” olmasına rağmen ince bir telefon olması. 2.68” genişliğiyle Xperia 1 II’den daha cebe sığası bir telefon Xperia 5 II.

2020’ye gayet yakışan özellikleri var; Snapdragon 865 işlemci, 4000mAh batarya ve daha önce bahsettiğimiz 120Hz tazeleme oranlı ekran. Sony aynı zamanda ön tarafta stereo hoparlörler ve günümüzde nesli tükenmek üzere olduğu düşünülen kulaklık girişinde ısrar ediyor. Kablosuz şarj fonksiyonu ise maalesef bulunmuyor.

Kamera olarak günümüz standardı olan arka tarafında üçlü kamera dizilimiyle geliyor. Sony’nin iddiasına göre Xperia 5 II, 4K HDR olarak yavaş çekim 120 FPS kayıt alabilen ilk akıllı telefon. Tıpkı Xperia 1 II gibi, Xperia 5 II de Sony’nin sınıfının en iyisi otomatik odaklanma teknolojisine sahip.

Sony aynı zamanda Xperia 5 II’nin oyun özelliklerini de ön plana çıkarıyor. 120Hz’lik ekranda, 240Hz’lik dokunmatik ekran tarama oranı; ekranın tazeleme oranını, hareket bulanıklığını ve dokunmatik tepki hızını kilitleme fonksiyonu; Güç baypas özelliği sayesinde bataryayı es geçip doğrudan USB-C kablodan güç çekebilme özelliği, böylece ısınmanın azaltılıp, batarya ömrünün arttırılması; Ayrıca grafin ısı emici ile ısının anakarttan uzaklaştırılması gibi özelliklerle geliyor.

Xperia 5 II’nin aralıktaki çıkışına kadar, şimdilik sadece duyurusu yapılan Xperia Pro hakkında da yeni bilgiler açıklanması bekleniyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu