Haberler

Sony Playroom Geliştiricisi Firesprite’ı Satın Alıyor

Sony Birleşik Krallık merkezli stüdyo Firesprite’ı satın alacağını duyurdu. Firesprite stüdyosu övgü alan The Playroom ve The Playroom VR oyunlarının geliştiricisi. Şu an Firesprite’ın ilk parti geliştirici olarak ne üzerinde çalışacağı belirsiz. Ama yöneticiler şimdiden gelecek konusunda insanları heyecanlandırmaya başladı. Yayınlanan basın açıklamasında Playstation Studios’un başı Hermen Hulst’a göre “Firesprite’ın sınıfının en iyisi oynanış özellikleri örme kabiliyeti kusursuz ve bence fanlar Firesprite’ın yaratıcı vizyonunun getirecekleri konusunda heyecanlanacaklar.”

Firesprite 2012 yılında Sony Interactive Entertainment’ın Liverpool stüdyosu çalışanları tarafından kurulmuştu. Dolayısıyla iki firma arasında hali hazırda güçlü bağlar bulunmakta. Firesprite’ın Playroom VR üzerindeki tecrübesi kendilerinin Sony’nin yeni Playstation VR başlığı için yeni bir oyun üzerinde çalışacaklarını öneriyor. GamesIndustry.biz ile yapılan bir röportajda ise Hulst konu üzerine bir açıklamada bulunmadı. Hulst röportajda “Firesprite ile hangi belirli platformlar ve tecrübeler üzerinde ortaklaşa çalışacağımız konusunda konuşmak için henüz çok erken. Fakat VR tecrübesi bizim için halen oldukça değerli” açıklamasında bulundu.

Firesprite, Playstation Studios dizilimindeki 14. firma olacak. Gerçekleşecek alım Sony’nin pazar alım çılgınlığının son eseri olacak. Geçtiğimiz haziran ayında firma Returnal geliştiricisi Housemarque’ı ve temmuz ayında da Hollandalı stüdyo Nixxes’i bünyesine katmıştı. Öteki satın alınan büyük Playstation stüdyoları arasında Ratched & Clank geleştiricisi Insomniac Games, Horizon Zero Dawn geliştiricisi Guerilla Games ve The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog bulunuyor. Sony’nin bu atılımları Microsoft’un bu yıl gerçekleştirdiği kendi büyük stüdyo alımlarına karşı gerçekleştirdiği biliniyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.