Haberler

Snapchat Web Özelliği Tüm Kullanıcılara Açıldı!

Uzun zamandır kullanıma açılması beklenilen Snapchat Web, bugün itibariyle kullanıma açıldı!

snapchat

Mesajlaşma ve görsel paylaşım uygulamalarından olan Snapchat, Dünya’da en çok kullanılan platformlardan bir tanesidir. Uygulamanın son getirdiği seçeneklerden Web özelliği, ilk yayına alındığı zaman kısıtlı kişilere sunularak sınırlandırılmıştı. Yaptığı yeni güncellemesiyle birlikte açıklamalarda bulunan platform, artık herkesin bağlantı sağlayabileceğini söyledi. İşte haberle ilgili detaylar…

Snapchat getirdiği Web özelliği ile daha kullanışlı ve pratik olma yolunda ilerliyor. Altyapılar tarafını güçlendirmek isteyen şirket, kişilere sadece mobil üzerinden değil tarayıcı üzerinden de mesajlaşma imkânı sağlayacak. Bunun yanında web platformu sayesinde rahatlıkla görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebilecek.

Snapchat Web, Mobile Göre Daha Farklı Özelliklerle Geliyor!

Snapchat Web, sohbet sayfasının üst bölümünde daha önce görülmemiş bir kısayolla karşımıza çıkıyor. Bu kısayol, kullanıcıların okumadıkları mesajlara ve dönüş yapmadıkları kişileri daha rahat bir şekilde gösterecek. Şirketin yaptığı bu özelliklere kıyasla getirilen doğum günü seçeneği de hatırlatıcı şeklinde karşımıza çıkacak.

Platform tarafında bir ön bakış yapacak olursak bunları küçük detaylandırmalarla anlatabiliriz. Sistem mobil arayüzüne kıyasla Web tarafında daha rahat ve kolay tasarlandığı gözüküyor. Kullanıcılar web sayesinde gerçek bir klavye kullanarak karşı tarafla daha etkin bir iletişim sağlayabileceklerdir. Buna ek olarak uzun video görüntüleri ve temel özellikler masaüstü üzerinden mobile göre daha uzun süreli olabilecek. Uygulama geçiş konusunda ise mobile kıyasla daha rahat ve pratik şekilde tasarlanmış.

Uygulamanın Web tarafı öncelikle belirli ülkelerde kullanıma sunulmuştu. Bu ülkeler öncül olarak; Kanada, İngiltere, ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya olarak şekillenmekteydi. Yapılan güncellemeyle birlikte ise Snapchat Web, bütün Dünya’ya tamamen ücretsiz biçimde kullanıma sunuldu.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu