Haberler

Sanal Türk Yıldızları, Twitch Üzerinde Şov Yaptı!

Sanal Türk Yıldızları ekibi, Twitch’ten canlı yayınlanan uluslararası bir uçuş gösterisi programına katıldı. Sanal pilotlardan oluşan ekip ilk kez uluslararası bir etkinliğe katılmış oldu.

Ülkemizin gurur kaynağı olan, hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de yurtdışında onlarca uçuş gösterisi düzenleyen milli hava akrobasi timimiz Türk Yıldızları ekibinin hayranları tarafından kurulan Sanal Türk Yıldızları ekibi gösterilerine hızla devam ediyor.

Sanal pilotlardan oluşan ve simülasyon oyunlarına gönül vermiş kullanıcılar tarafından kurulan ekip, işi ciddiye alarak tıpkı bir akrobasi timi gibi özel olarak hazırladıkları programları Twitch üzerinden takipçileriyle buluşturuyor. Hazırlanan gösteri paketlerini sunmak için planlamalar ve antremanlar yapan ekip son olarak, tarihinde ilk kez uluslarası bir sanal gösterisiye katılmanın heyecanını yaşadı.

Bugüne kadar gösterilerini Twitch ve YouTube kanallarından takip edebileceğiniz Sanal Türk Yıldızları ekibi, Virtual Air Shows adı verilen ve Twitch üzerinden yayınlanacak olan uçuş gösterine katılarak, tıpkı diğer ülkelerin sanal uçakları ve uçuş ekipleri gibi ülkelerini temsil etti. Sanal ekipler, Digital Combat Simulator World (DCS World) isimli simülasyonu kullanıyor ve tıpkı Türk Yıldızları gibi NF-5 uçakları ile gösteri sergiliyor. Uçakların da tıpkı Türk Yıldızları gibi giydirildiğini hatta duman bırakma fonksiyonlarının bile düşünülerek sergilendiğini görebiliyoruz.

Maalesef Covid-19 salgınıyla birlikte iptal eden etkinlikler arasında pek çok hava gösterisi şovu da yer aldı. Aynı şekilde yine özel günlerde bizleri yalnız bırakmayan Türk Yıldızları, 23 Nisan’da uçuş yapamamış olsa da, gösterilerinden oluşan bir video ile kutlama gerçekleştirmişti. İşte bu noktada Twitch sayesinde, sanal pilotlar tarafından kurulan sanal uçuş akrobasi ekipleri de ön plana çıkmış oldu. Böylece kalabalıklar arasından gerçek uçuş gösterilerini izleyemeyen kitle, şimdi sanal da olsa bu konudaki hasretlerini bir nebze olsun gidilebildiğini göstermiş oldu. 

Sanal Türk Yıldızları‘nın Twitch üzerinden canlı yayınlanan ve Virtual Air Shows’daki bölümlerinden 42 dakikalık gösteri videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu