Haberler

Samsung’dan 512 GB Kapasiteli Samsung Reveals Revolutionary DDR5 7200MHz RAM

Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınızın bir işlemi yapabilmek için yetersiz RAM’e sahip olduğunu düşündünüz mü? Samsung tüm RAM sorunlarını ortadan kaldıracak 512 GB kapasiteli Samsung Reveals Revolutionary DDR5 7200MHz RAM ürününü tanıttı. 

Günümüzde dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda bir işlem gerçekleştirmek için RAM önemli bir görev üstleniyor. Kullanıcılar genellikle fazla RAM tüketen programlardan kaçmaya çalışsa da bazı gerekli uygulamalarda bu mümkün olmuyor. Sürekli RAM yükseltmesi yapmak istemeyen kullanıcılar için Samsung’un yeni ürünü çözüm olabilir.

Samsung Reveals Revolutionary DDR5 7200MHz RAM Tam 512 GB Kapasiteli

Günümüzde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan DDR5 RAM teknolojisine sahip yeni ürünler tanıtılmaya devam ediyor. Henüz DDR5 teknolojisi yeni bir teknoloji olsa da sektörün lideri olan Samsung daha şimdiden çıtayı üst seviyeye taşımış durumda. Kullanıcılar Samsung Reveals Revolutionary DDR5 7200MHz RAM ile tek bir RAM çubuğunda 512 GB DDR5 RAM’e sahip olabilecek. 

DDR4 RAM çözümleriyle de sektörün lideri olan Samsung, DDR5 RAM çözümlerinin geliştirilmesine de öncülük etmiş durumda. Samsung’un resmi YouTube kanalı üzerinden yayınlanan bir video ile DDR5 ve 7200 MHz modül teknolojisinin vurgulandığı bir video yayınlandı. 

Samsung’un 512 GB kapasiteli DDR5 RAM modülleri yine Samsung’un DDR4 RAM’lerinde kullandığı katman istifleme bellek paketleme teknolojisini temel alıyor ve bu teknolojiyi geliştiriyor. Samsung’un yeni teknolojisini aşağıda yer alan görselde bulabilirsiniz. 

RAM’de bulunan silikon katmanlara uygulanan işlemle Samsung kalıpları yüzde 40 oranında daha inceltmiş ve benzer şekilde katman aralıklarını da önemli oranda azaltmış durumda. Yapılan bu iyileştirmelerle birlikte Samsung birbirine bağlı 8 yığın DRAM ile tek bir 512 GB RAM çubuğu elde etmeyi başardı. 

512 GB gibi rüya bir kapasiteye sahip olan Samsung’un yeni RAM çözümünde kullanılan DDR5 teknolojisi bir önceki nesle göre iki kat daha hızlanmış durumda. Güç tasarrufu konusunda da önemli iyileştirmeler yapan Samsung DDR5 RAM teknolojisi sayesinde yüzde 30 daha fazla güç tasarrufu sunan RAM’ler sunabilecek. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung veri merkezlerine, akıllı telefon üreticilerine ve bilgisayar üreticilerine DDR5 temelli RAM ürünleri sağlayacağını açıklamıştı. Yakın bir gelecekte DDR5 temelli RAM ürünlerini yeni cihazlarda görmeye başlayabiliriz ancak Samsung’un 512 GB kapasiteli RAM çözümünün son tüketici ile buluşmasının biraz zor olduğunu 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu