Haberler

Samsung ,Galaxy Kaynak Kodunun İhlal Edildiğini Doğruladı


Samsung, şirketin yakın zamanda bir siber saldırıya uğradığını doğruladı, ancak işi veya müşterileri üzerinde herhangi bir etki beklemediğini söyledi.

Geçen hafta, Güney Amerikalı bilgisayar korsanlığı grubu Lapsus$, Güney Koreli teknoloji devinin sunucularından kaynak kodu da dahil olmak üzere 190 GB gizli veri çaldığını iddia etti. Grup ayrıca iddia edilen verilerin anlık görüntülerini çevrimiçi olarak yayınladı.

Samsung şimdi yaptığı açıklamada, hack grubunun adını vermeden bir güvenlik ihlali olduğunu doğruladı, ancak müşterilerin hiçbir kişisel bilgisinin tehlikeye atılmadığını iddia etti. Şirket, “Son zamanlarda belirli şirket içi verilerle ilgili bir güvenlik ihlali olduğu konusunda bilgilendirildik. Olayı keşfettikten hemen sonra güvenlik sistemimizi güçlendirdik” diye belirtti.

Yaptıkları analize göre, ihlal Galaxy cihazlarının çalışmasıyla ilgili bazı kaynak kodlarını içeriyor, ancak tüketicilerin veya çalışanların kişisel bilgilerini içermiyor. Şu anki durumda işler veya müşteriler üzerinde herhangi bir etkisi olacağını düşünmediklerini belirttiler. Bu tür olayların daha da yaşanmaması için önlemler aldıklarını ve müşterilere kesintisiz hizmet vermeye devam edeceklerini söylediler. Şirketin bir ödeme talebi alıp almadığı veya herhangi bir bilgisayar korsanlığı grubuyla pazarlık yapıp yapmadığı konusunda bir şirket sözcüsünün konuyla ilgili yorum yapmadığı bildirildi.

Kaynak: zd.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.