Haberler

Providence Equity Partners, Airties’ı Satın Aldı

Airties tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı. 

Bulut tabanlı Wi-Fi çözümleri sunan yerli bir şirket olarak karşımıza çıkan Airties, uzun yıllardır hem ülkemizde hem de yurt dışında hizmet veriyor. Bugün Airties tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı. 

Providence Equity Partners ve Airties arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2004 yılında Andre Van HeesBülent Çelebi ve Metin İsmail Taşkın tarafından İstanbul’da kurulan Airties’ın Türkiye’nin dışında ABDBirleşik KrallıkFransaÇin ve Belçika‘da da ofisleri bulunuyor.

Airties’ın sunduğu ürünler ile birlikte bugüne kadar tüm dünyada 80 milyonu aşkın haneye ulaştığını da ekleyelim. Airties’ın partnerleri arasında ise AT&TSkyDeutsche Telekom, Vodafone ve Telstra gibi önemli GSM şirketleri de bulunuyor.

İnternet ve Wi-Fi odağında hem yazılım hem de donanım çözümleri sunan Airties, gerçekleşen satın alma ile birlikte yeni pazarlara da açılacak. 

Kaynak: webrazzi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.