Haberler
Trend

Pinterest Pazarını Genişletiyor, Yeni CEO Google’dan!

Resim ve fotoğraf paylaşma platformu olarak 2012 yılından bu yana yayında olan Pinterest köklü bir değişime hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Salı günü CEO Ben Silbermann’ın görevinden istifa ettiği duyurulmuştu. Yerine gelen yeni CEO ise sektörde tanıdık birisi. Yeni isimler ve yeni yönetim anlayışı benimseyen Pinterest artık dijital pazarlama alanında ilerleyecek.

Görsel odaklı paylaşımlar üzerine kurulu sosyal medya olan Pinterest köklü bir değişim için hazırlanıyor. Mevcut CEO’nun istifasının ardından göreve Bill Ready getirildi. Bill Ready, Google bünyesinde yer alan Alphabet için yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Ready, Google’da ticaret ve ödemeler noktasına önemli çalışmalarda bulunmuştu. Bill Ready ayrıca bir dönem PayPal için de hizmette bulunmuştu.

Pinterest Dijital Pazarlama Alanında Çalışmalar Yapacak

Yeni Pinterest CEO’su Bill Ready

Pinterest’te yaşanan CEO değişiminin ardından eski CEO Ben Silbermann ile yollar ayrılmadı. Şirket içinde farklı bir departmanda yönetici olarak devam edecek. Yeni CEO Bill Ready ise Pinterest’I dijital pazarlama alanında büyütecek. Ben Silbermann değişim ile ilgili “Bill aslında bir sonraki bölüm için benden daha iyi bir CEO olacak” ifadelerinde bulundu.

İlginizi çekebilir: Tesla Küçülmeye Gidiyor, 200 Çalışan Daha İşten Çıkartıldı

Sosyal medya şirketinin oldukça popüler olduğu varsayılsa da maddi olarak kazançlar yetersiz görünüyor. Yüz milyonu aşkın kullanıcısına rağmen sadece imleme amacıyla kullanılan ağ artık geliştiliyor. Yeni yapılanmaya dair de açıklamalarda bulunan Silbermann şu ifadelere yer verdi;

“Yolculuğumuzun bir sonraki aşamasında, insanların platformumuzda buldukları tüm ilham verici ürün ve hizmetlerle daha derinden ilgilenmelerine yardımcı olacağız, böylece en iyi hayatlarını inşa edebilecekler, kariyerimin çoğunu ticaret ve ödemelerde geçirmiş biri olarak, Pinterest’in benzersiz bir şey, özel bir şey inşa etme fırsatına sahip olduğu benim için çok açık”

Pinterest’in benimsediği yeni misyon ve değişimin nasıl ilerleyeceği merak konusu. Siz de konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu