Haberler

Oracle Database Standard Edition 2 High Availability Geliyor

Oracle, Enterprise Edition kullanan kullanıcılara ek olarak Standart Edition 2 lisansı ile çalışan kullanıcılar içinde kesintisiz çalışmaları amacı ile High Availability özelliğini getireceğini duyurdu. Yapılan planlama sonucu ASM ve ACFS alt yapısının üzerine inşa edilen HA, Enterprise sürümünden sonra Standart Edition 2 içinde gelecek.

Standart Edition 2 High Availability , Oracle Database 20c ile birlikte ayrıca 2020 yılı içerisinde yayınlanacak Oracle Database 19c Release Update paketinin bir parçası olarak sunulacak.

Oracle Machine Learning, Oracle Spatial and Oracle Graph özelliklerinin ücretsiz olmasından sonra gerçekten güzel bir duyuru ile karşımıza çıkan Oracle veri tabanının bu sayede Standart Edition için de uzun süreli geliştirme yapacağını görüyoruz.

Kaynak

Buğra PARLAYAN

Çok sevdiği mesleği Oracle Veritabanı Yöneticiliğinde bulunmayan Türkçe kaynakları yazan hayırsever genco

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.