Haberler

OpenAI’dan Ayrılan İki Önemli İsim Microsoft’a Katıldı!

Geçtiğimiz günlerde OpenAI’da CEO görevini yürüten Sam Altman işten çıkarılmış, hemen ardından şirketin kurucu ortaklarından Greg Brockman da istifa etmişti. OpenAI’dan ayrılan bu iki isim, Microsoft bünyesine dahil oldu. Detaylar haberimizde.

Sam Altman ve Greg Brockman

ChatGPT ile tanıdığımız ve yapay zeka sektörünün önemli markalarından olmayı başaran OpenAI, geçtiğimiz günlerde bir iş karışıklıkla gündeme geldi. Şirketin CEO’su Sam Altman, elde ettiği bilgileri yönetim kuruluyla paylaşmadığı ve şeffaf bir yönetim sergilemediği için işten çıkartıldı. Şirketin kurucularından olan ve yönetim kurulu başkanlığını yürüten Greg Brockman da bu olayın ardından OpenAI’dan ayrıldı. Ardından birçok çalışan da görevinden istifa etti. Tüm bu olayların ardından bugün yeni bir gelişme yaşandı. Microsoft CEO’su Sadya Nadella, OpenAI’dan ayrılan iki ismin artık Microsoft bünyesinde çalışacağını duyurdu.

Sam Altman ve Greg Brockman artık Microsoft’a hizmet edecek

Microsoft CEO’su Sadya Nadella, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan son derece heyecan duyuyoruz.

Nadella, bu yeni işe alımların OpenAI ile olan ortaklıklarına herhangi bir zarar vermeyeceğini belirtti. Sadya Nadella’nın bu gönderisine Sam Altman ”Görev devam ediyor” yanıtını verdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sam Altman ve Greg Brockman’ın Microsoft’a katılması neleri değiştirir? Fikirlerinizi yorum alanından paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu