Haberler

OpenAI, GPT-4’ü Duyurdu

OpenAI, görüntü ve metin tanıyabilme yetenekleri bulunan  GPT-4 duyurdu.  Şirket bunu, derin öğrenmeyi ölçeklendirme yolunda bir kilometre taşı olarak görüyor. Şu anda API’ye erişmek için geliştiricilerin bir bekleme listesine kaydolması gerekiyor. ChatGPT yerine geçmesi beklenen yeni AI altyapısı maksimum 25.000 kelime sayısıyla aynı anda birkaç görevi de gerçekleştirebiliyor. Bu, ChatGPT’nin yetenklerinden sekiz kat daha durumda.

Fiyatlandırma

  • Yaklaşık 750 kelime, 1,000 “prompt” tokens (Raw text) 0,03 ABD Doları
  • Yaklaşık 750 kelime 1,000 “completion” tokens (Raw text) 0,06 ABD Doları

Ek olarak, Microsoft yakın zamanda Bing Chat sohbet botu için GPT-4 sürümünü kullandığını duyurmuştu. Microsoft’un OpenAI’ye yaptığı yatırım 10 milyar doları bulduğu belirtiliyor.

GPT-4 algoritması, ChatGPT algoritmasına benzer bir üretken yapay zeka biçimi. Algoritmalar ve tahmine dayalı metin yardımıyla kullanıcı tarafından sunulan içeriklere dayalı olarak içeriği oluşturuyor.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi GPT-4, yüklenen resimlere dayalı olarak tarifler üretiyor.

GPT-4, GPT-3.5’e kıyasla çok daha akıllı ve yetenekli. GPT-4, en etkileyici özelliklerinden biri olan metinsel ve görsel bilgileri alma ve işleme yeteneğine sahip.

Şu anda, OpenAI müşterilerinin GPT-4’ün görüntü anlama yeteneğini kullanması henüz mümkün değil. Ancak, şu anda OpenAI bu teknolojiyi Be My Eyes ile test ediyor.

Kaynak: gbhackers.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu