Haberler

NortonLifeLock, Avast’ı 8,6 Milyar Dolara Satın Alıyor

NortonLifeLock Inc. , Avast Plc’yi 8,6 milyar dolar’a satın alıyor. Bu anlaşma ile şirkete büyük bir müşteri portföyünün de sahibi yapacak.

NortonLifeLock CEO’su Vincent Pilette, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu anlaşmayla siber güvenlik platformumuzu güçlendirebileceğiz ve 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşabileceğiz.”

Şirketler salı günü yaptığı açıklamada, Avast hissedarlarının 8,1 milyar ila 8,6 milyar dolar arasında değişen nakit ve hisse alacaklarını söyledi. Birleşme tamamlandıktan sonra, NortonLifeLock CEO’su Vincent Pilette CEO olarak kalacak ve şirketin Tempe, Arizona ve Prag’da iki ana merkezi olacak. Ayrıca Avast CEO’su Ondrej Vlcek’in başkan olacağını ve yönetim kuruluna katılacağı belirtildi.

Anlaşma satın almadan çok bir birleşme olarak hazırlanmış olsa da, NortonLifelock’un tüm Avast hisselerini satın alacağını ve Avast’ın London Stock Exchange’den çıkıp NASDAQ’da listeleneceği belirtildi.

Kaynak: theregister.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.