Haberler

Netflix Yurtdışı Fiyatları Yeniden Arttı

Popüler internet televizyonu Netflix kullanıcılarına kötü haber geldi. Güncelleme ile Netflix yurtdışı fiyatları bir kez daha arttırıldı. Artan fiyatlar Türkiye kullanıcıları için şimdilik geçerli değil.

Dünyanın en büyük video izleme platformlarından Netflix, şimdilik ABD ve Kanada için yeniden abonelik fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Yapılan bu fiyat artışı ile üç paketin aylık fiyatı da artmış durumda.

Yeni Netflix Yurtdışı Fiyatları Neler?

Netflix ABD ve Kanada sitesinde servis için sunulan üç paket için talep edilen ücret arttırıldı. Yeni artışla birlikte Netflix temel planı 1 $ artarak 8.99 $ yerine 9.99 $, Netflix standart plan 1.50 $ artarak 13.99 $ yerine 15.49 $ ve son olarak Netflix premium plan 2 $ artarak 17.99 $ yerine 19.99 $ fiyat etiketi ile satışa sunulmaya başlandı.

Netflix’in yeni fiyatları ABD ve Kanada’da şimdilik sadece yeni kullanıcılar için geçerli olacak. Servisin yeni fiyatlarının kısa süre içerisinde kademeli olarak abonelere uygulanacağı düşünülüyor. Daha öncesinde Ocak 2019 tarihinde ABD fiyatlarını arttıran Netflix son olarak Ekim 2020 tarihinde paketlerin fiyatlarını güncellemişti.

Netflix Yurtdışı Fiyatları

Video akış platformları arasındaki rekabetin artmasıyla birlikte Netflix, içerik kütüphanesini zenginleştirmek adına hizmet verdiği bölgelerde fiyat artışı yapacağını açıklamıştı. Disney+, HBO Max ve Amazon Prime Video servislerinin dünya genelinde abone sayılarını arttırmasıyla birlikte Netflix’in de içerik kalitesine önem vermesi bekleniyordu. Yapılan bu zamların Netflix aboneleri tarafından nasıl karşılanacağını ilerleyen günlerde görebileceğiz.

Netflix Türkiye Fiyatları Artar Mı?

2022 yılında ilk zammı ABD ve Kanada için yapan Netflix, Türkiye fiyatlarında artış şimdilik yapmadı. İlerleyen günlerde Netflix Türkiye abonelik fiyatları zamlanacağı düşünülüyor. Bu artışın özellikle TL’nin son dönemdeki değer kaybını düşündüğümüzde hangi oranda yapılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ülkemizde son olarak Turkcell TV+ paketlerine zam gelmişti ve bu zam diğer servislere gelecek olan zamların habercisi olarak yorumlanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.