Haberler

Netflix Kullanılmayan Hesapları Kapatıyor

Popüler çevrimiçi film ve dizi izleme platformu Netflix, geçtiğimiz Perşembe yaptığı duyuru ile bir yıldan uzun süredir aktif olarak servisi kullanmayan üyeliklerin iptal edileceğini duyurdu.

Şirket, insanların uzun süredir kullanmadığı ve aboneliklerini iptal etmeyi unuttuğu hizmetler için ödeme yapmasını önlemek amacıyla bu süreci başlatıyor.

Netflix ürün inovasyon direktörü Eddy Wu yazdığı blog yazısında “Bir şeye kaydolduğunuzu ancak uzun zamandır kullanmadığınızı fark etmek çok kötü bir his. Netflix’te istediğimiz son şey, kullanmadıkları bir şey için para ödeyen insanlar.” Şeklinde görüş belirtti.

Netflix geçen yıl açılan ve açıldığından beri hiç kullanılmayan hesapları kontrol etmeye başladı. Aynı kontrol iki yıldan fazla süredir aktif olmayan hesaplar için de yapılacak.

Netflix, bu tip kullanılmayan hesaplara sahip olan üyelerine servisi kullanmaya devam etmeyi isteyip istemediklerini soran bildirim e-postaları göndermeye başlayacak. Herhangi bir dönüş alınmayan üyelerin servisleri iptal edilecek.

Şirketin genelde yaptığı uygulamada olduğu gibi Netflix hesabını iptal edip 10 ay içerisinde geri dönmek isteyen kullanıcılar, hesabı tekrar aktif etmek istedikleri zaman hesaplarını favoriler, tercihler, profil ayarları, hesap ayarları gibi bütün detayları ile bıraktıkları gibi bulacaklar.

Netflix bunu yaparak, şirkete göre, toplam üye sayısının yüzde birinin yarısından daha azına ve toplam kullanıcı sayısının sadece birkaç yüz binine tekabül eden ve hizmetlerini kullanmayan kullanıcıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bu arada Netflix, bu yeni yaklaşımla insanların zaten zorluklarla elde ettiği  kazançları ile ilgili nakit tasarrufu yapmasına yardımcı olacağını umuyor.

Kaynak    

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu