Haberler

Netflix Canlı Yayınlar İle İlgileniyor

Deadline’ın bir haberine göre Netflix canlı yayın alanına açılmayı planlıyor. Firma’nın da onayladığına göre stand-up gösterimleri ve öteki canlı içerikler için canlı yayın opsiyonları üzerinde çalışılıyor.

Deadline’ın da işaret ettiği özere, canlı yayın desteği Netflix’in içeriğini klasik şovların karakterlerinin bir araya geldiği ya da yarışma programları için canlı oylama yapılabilen özel etkinliklere açıyor.

Netflix’in özelliği aynı zamanda açık hava komedi şovları için de kullanma ihtimali var. Netflix bu yıl tarihindeki ilk canlı komedi festivalini gerçekleştirdi. Netflix Is A Joke fetivali adındaki etkinlik Los Angeles’da gerçekleşti. Şov günlerce sürdü ve aralarında Ali Wong, Bill Burr, Jerry Seinfeld, John Mulaney ve daha fazlasını içeren 130 popüler komedyene yer verdi. Netflix etkinlik sırasında aldığı şov kayıtlarını bu ayın sonlarında ve haziran içinde yayınlamayı planlıyor. Bir canlı yayın opsiyonu ise, kullanıcıların bu tür etkinlikleri gerçekleştiği an izlemelerine olanak sağlayabilir. Halihazırda Netflix söz konusu etkinliği önümüzdeki sene tekrar düzenlemeyi planlıyor.

Netflix’in en büyük rakiplerinden Disney+ çoktan canlı yayın uygulamasına geçmiş durumda. Şubat ayında Disney+, servisinde bir ilk olarak Akademi Ödül törenini yayınlamıştı. Aynı zamanda ünlüler için bir dans yarışması olan Yıldızlarla Dans şovu da Disney+’da yayın hayatına devam ediyor. Şovun bu yıl Disney+ üzerinde canlı yayına geçmesi planlanıyor.

Netflix’in en son kazanç raporu, yayın platformunun kullanıcı sayısındaki düşüşü açığa çıkarıyor. Netflix düşüşteyken, Disney+ 7.9 milyon yeni kullanıcıyı bünyesine katmış durumda. Netflix düşen kâr oranı ve kaybettiği üyeleri dengelemek için parola paylaşımı ve daha ucuz reklam destekli yayın opsiyonları üzerinde durmayı planlıyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.