Haberler

Mozilla Firefox 106. Sürüm Yayınlandı

Web tarayıcı yazılımları arasında önemli bir yere sahip olan Mozilla Firefox güncellendi. Mozilla Firefox 106. sürüm ile birlikte yeni gizlilik ve erişilebilirlik özellikleri de kullanıcılara sunuluyor. Detaylar içeriğimizde.

Mozilla Firefox 106. Sürüm

En çok kullanılan web tarayıcılar arasında ilk 5 sıranın içinde yer alan Firefox, dün akşam saatlerinde blog sayfası üzerinden yeni güncellemesini duyurdu. Bugün itibari ile de Mozilla Firefox 106. sürümü kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Yeni sürüm ile birlikte tasarım, gizlilik ve erişilebilirlik açısından birçok yenilik kullanıcılara sunuluyor. İşte yeni Firefox geliştirmeleri;

Firefox View ile kolay erişim seçeneği

Firefox View

Yeni Mozilla Firefox’ta ekranın sol üst köşesinde yer alan Firefox ikonuna tıklandığında Firefox View sayfası açılıyor. Açılan ekranda kullanıcıların kapattığı son 25 sekme, Firefox’un yüklü olduğu diğer cihazlarda açılan sayfalar ve tarayıcı tasarım ayarları listeleniyor. Kullanıcılara son girilen sitelerin görüntülenmesi konusunda kolay erişim sağlayan View ekranı, masaüstü cihazlarla mobil cihazların senkronize çalışmasına da olanak tanıyor. Ekranın sağ kısmında yer alan menü aracılığıyla da renk kuşağı ayarları kullanılarak tarayıcı tasarımı değiştirilebiliyor.

Gizli pencere modu masaüstüne taşınıyor

Mozilla Firefox gizli pencere modu

Mozilla Firefox 106. sürümünde yapılan bir diğer geliştirme de gizli pencere modu ile ilgili. Güncellemenin ardından masaüstüne bir gizli pencere modu ekleniyor ve gizli sekmede gezinmek daha kolay erişilebilir hale geliyor. Masaüstü simgesi aracılığıyla erişilen gizli pencere modu, karanlık tema ve normal sekmeden farklı bir logoyla yeniden dizayn edilmiş.

Firefox’a yeni eklenen bir diğer özellik de PDF okuyucu uygulamasında. Yeni Firefox, belgelere çıktı almadan imza eklemeye yarayan yeni bir özelliği de kısayolları arasına ekledi. Ayrıca programın MacOS sürümü için de bir metin tanıma özelliği yeni Firefox sürümüne eklendi.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Google Chrome Adres Çubuğuna Yeni Bir Özellik Eklendi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu