Haberler

Microsoft’un Video Eğitim Kanalı ‘Learn TV’ Yayında

Microsoft, Mayıs ayında geliştiriciler ve yazılım mühendisleri için farklı eğitimler içeren online eğitim platformu Learn TV’yi yayına aldı.

Microsoft’un açıklamasına göre COVID-19 salgınıyla beraber yüz yüze etkinliklerin iptal edilmesinde sonra evlerinde kalan geliştiriciler online eğitim kaynaklarına daha fazla yönelmeye başladı. Microsoft bu artan talep doğrultusunda geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu eğitim olanaklarını online ortamda sağlamaya çalışıyor.

Microsoft Learn, şirketin ürün ve servisleriyle ilgili olarak 23 dilden fazla ve 80 saatten fazla içerik sunan görev bazlı ve interaktif online eğitim platformudur. Eğitim sunulan ürünler içerisinde Azure, Dynamics, Power Apps, Flow gibi geleceğe yönelik ürünler de bulunmaktadır.

Learn TV ile Microsoft geliştirici ve yazılım mühendislerine en son duyuru, güncellemeler ve özellikleri içeren güncel dijital içeriklerin bulunabileceği yeni bir çevrimiçi deneyimi sunuyor.

Learn TV’nin Microsoft’un Channel 9 kanalı da dahil olmak üzere bütün etkinlik, hackathon ve görüşmeleri de bir araya toplayan bir yayın platformu haline gelmesi hedefleniyor. Microsoft yöneticileri Learn TV’nin Channel 9’un yerine gelen bir platformdan daha çok tamamlayan bir platform olacağını belirtiyorlar.

Platform şu anda ön izleme olarak yayın yapıyor. Platformun ana sloganı “Microsoft ürünlerin kullanımını ve nasıl çözümler geliştirileceğini bu ürünleri geliştiren uzmanlardan öğrenin.” Learn TV’ye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Microsoft Learn TV

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu