Haberler

Microsoft’un Aile Güvenliği Uygulaması Sınırlı Erken Erişime Açıldı

Microsoft, çocuklarının cihaz ve uygulama kullanımlarını yönetmek için geliştirilmiş “Aile Güvenliği” odaklı bir uygulama yayımladı. Uygulama Xbox ve Windows cihazlarla eş zamanlı çalışabiliyor.

Microsoft, geçtiğimiz Pazartesi günü bir blog yazısıyla, Android ve iOS cihazlar için geliştirdiği aile güvenliği uygulamasının ön izleme için sınırlı olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Uygulama ilk olarak, 2020 Mart ayı sonunda Microsoft’un Windows ve Xbox için bulunan aile grubu özelliklerine bir eklenti olarak duyuruldu.

Microsoft, güvenlik uygulaması trendlerinden uzaklaşmadan kullanıcıların tanıdık olduğu özellikler sundu. Uygulama sayesinde aileler, cihaz ve uygulama kullanımıyla ilgili rapor alabilir, kullanım kısıtlamaları koyabilir ve konum paylaşımını açabilirler.

Ayrıca Microsoft blog yazısında uygulamanın güvenli web özelliğiyle çocukları yetişkin içeriklerden koruyacağını ve çocuklar kendi yaş limitlerini aşan uygulama ve oyunlar indirdiğinde ebeveynleri uyaracağını bildirdi. Güvenli web özelliğinin sadece Microsoft Edge tarayıcı için geçerli olduğunu da ekledi.

Microsoft 365 ürün yöneticisi Aimee Sudeck blog yazısında “Artık belirli bir oyun için sadece bir saat verirseniz, bu gerçekten oyunun bir saat oynanacağı anlamına geliyor. İster Windows PC’de isterse Xbox veya Android telefonda oynanıyor olsun” diye açıkladı.

Microsoft, uygulamanın App Store veya Google Play Store’da genel kullanıma ne zaman sunulacağını açıklamadı.

Uygulamanın koyu yeşil tasarımı ve renk kodlu kullanım istatistiklerini içeren grafiklerle şık bir arayüze sahip olduğu görülmektedir.

Aile Güvenliği Uygulamasından Arayüz Örnekleri

Uygulamayı kullanmak için buradaki formu doldurmanız gerekiyor. Formda daha önce Microsoft aile grubu oluşturup oluşturmadığınız sorulmakta ve uygulamaya dâhil olacak aile bireylerinin sayısı ve e-posta adresleri istenmektedir.

Kaynaklar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.