Haberler

Microsoft'tan Yeni Yıl Hediyesi: Teams Artık Linux'ta

Microsoft, Microsoft Teams uygulamasının linux versiyonlarını duyurdu.

Microsoft Team bilgdiğiniz gibi Microsoft’tun Office365’i üzerinde çalışan, çalışma ortamındaki kişilerin aynı anda chat yapabilmesi, sesli ve görüntülü konuşabilmesi, dosya paylaşımı gibi beraber çalışmanın gereklilikleri olan özelliklerin bir arada toplandığı bir hizmet.

Bu aynı zamanda Office365 platformunun ilk linux tabanlı uygulama olma özelliğini taşıyor.

Şuan için ” RPM” ve “DEB” paketleri inidirilebilir durumda

İndirme Link

Ürünün duyurulmasından sonra farklı sektörlerde yankı buldu

” 2019, açık kaynaklı bir başka inanılmaz yıldı ve Linux, tüm büyümenin ve yeniliğin kalbinde olmaya devam ediyor. Linux için Microsoft Teams’in kullanılabilirliği konusunda gerçekten heyecanlıyım. Bu duyuru ile Microsoft, ekip çalışmasının merkezini Linux’a getiriyor. Microsoft’un şirketlerin ve eğitim kurumlarının Linux’u iş kültürlerini dönüştürmek için nasıl kullandıklarına dair tanıdıklarını görmekten heyecan duyuyorum.

Jim, Zemlin, Linux Vakfı Yöneticisi

“Volvo Cars’ta, Linux birçok bölümdeki birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Şimdiye kadar, Linux kullanıcılarımız bu konuda büyük sıkıntı yaşıyordu. Bundan sonra tüm müşterilerimiz ile sorun olmadan iletişimde olabileceğiz. Bu yılın son güzel haberlerinden”

 Jimmy Beckman Volvo Ürün Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.