Haberler

Microsoft’tan, Azure Müşterileri İçin Türk Lirası Bilgilendirmesi

Microsoft, Azure platformunu kullanan ve faturalarını Türk Lirası olarak ödeyen müşterilerini bilgilendirdi.

Microsoft’un yaptığı bilgilendirme şu şekilde:

Microsoft, Azure Kullandıkça Öde müşterileri için Microsoft Çevrimiçi Hizmetler Sözleşmesi (MOSA) kapsamında fiyat ayarlamaları yapacaktır.

Microsoft, bölgeler ve pazarlar arasında uyum sağlamak için ürün ve hizmetlerin yerel fiyatlandırmasının etkisini düzenli olarak değerlendirmektedir. Ağustos 2020 Azure fiyat değişikliğimiz bu değerlendirmenin bir sonucudur.

Microsoft, Azure web sitesinde Microsoft Online Services Sözleşmesi (MOSA) kapsamında bulunan ve Türk Lirası cinsinden kullandıkça öde aboneliklerinin fiyatlarını ayarlayacaktır. 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Azure fiyatları Türk lirası için küresel fiyat seviyelerine yeniden uyum sağlamak için yüzde + 28,5 oranında artacaktır.

Azure web sitesindeki kullandıkça öde abonelikleri: Kullandıkça öde modeli altındaki müşteriler, minimum satın alma gereksinimi olmadan avantaj sağlar ve esnek fiyatlandırmaya sahiptir. Bu müşteriler için fiyatlar 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Azure satın alan müşteriler, Azure web sitesinde ABD doları gibi diğer para birimlerinde Azure satın alan müşterilere benzer seviyelerde fiyat görecektir.

Azure web sitesindeki ön ödemeli abonelikler (1 Ekim 2016’dan itibaren yeni müşteri kayıtları için kullanımdan kaldırıldı): Daha önce sunulan abonelikler için ön ödemeli tutar, indirim ve şartlar değişmeden kalır. Tüketim oranları 1 Ağustos 2020’den itibaren Azure web sitesindeki yeni fiyatlandırmaya göre değişecektir.

Azure in Cloud Çözüm Sağlayıcısı (CSP) programı: Microsoft, bu programdaki Türk lirasındaki kanal ortaklarına fatura vermediği için, bu değişiklik CSP’deki kanal ortakları için geçerli değildir.

Kurumsal Anlaşmalar (EA) veya Kurumsal Abonelik Anlaşmaları (EAS), Microsoft Ürün ve Hizmetleri (MPSA) veya Sunucu ve Bulut Kayıtları (SCE): Bu değişiklik EA, EAS, MPSA veya SCE’deki Microsoft gibi kanal ortakları için geçerli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.