Haberler

Microsoft, Yeni Windows Sürücü Dağıtım Hizmetini Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Microsoft, sürücüler ve firmware için yeni Windows Update for Business dağıtım hizmetinin 2022’nin ilk yarısından itibaren Microsoft Endpoint Manager ve Microsoft Graph’ta genel önizleme olarak sunulacağını söyledi.

Bir kez başlatıldığında, kurumsal yöneticilerin Windows Update aracılığıyla ortamlarında bir dizi eşleştirme seçeneği arasından deploy edecekleri sürücüleri seçmelerine ve bunları dağıtım için planlamalarına olanak tanıyacak. Yöneticiler, Windows Update’te bulunan bağımsız donanım satıcılarından (IHV’ler) ve orijinal ekipman üreticilerinden (OEM’ler) tüm sürücü koleksiyonuna göz atarak doğru sürücüleri seçebilecekler. Böylece Windows sürücü kataloğunun kullanıcılara sunulmasını engeller, bunun yerine yalnızca yöneticilerin onayını alanlar teslim edilebilecek.

Microsoft yaptığı açıklamada “Microsoft, Windows Update’te barındırılan ve kurumsal cihazlarınızla eşleşen sürücülere ilişkin görünürlük sağlayan, sürücü ve firmware güncellemeleri için yeni bir dağıtım hizmetini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”dedi.

Hizmetin Microsoft Graph için genel önizlemesi Ocak 2022’de ve Intune için 2022’nin ilk yarısında başlayacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu