Haberler

Microsoft, Windows 11’deki Yeniden Başlatma Sorununu Düzeltmek İçin Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Haziran KB5039302 güncellemesini yükledikten sonra Windows 11 sistemlerinde meydana gelen yeniden başlatma ve görev çubuğu sorunlarını giderdi.

Sorunun Detayları

Sorun Windows 11 23H2 ve Windows 11 22H2 sürümlerini çalıştıran sistemleri etkiliyor. Kullanıcılar, bazı Windows cihazlarının sürekli yeniden başlatılmasına, bazılarının ise hiç başlamamasına neden olan sorunları bildirilince 27 Haziran’da güncelleme geri çekmek zorunda kaldı.

Microsoft, sorunun sanal makine ve sanallaştırma özelliklerini kullanan cihazları etkilediğini belirtti. Bu özellikler arasında CloudPC, DevBox ve Azure Virtual Desktop da bulunuyor. Bazı kullanıcılar, hatanın VMware sanal makinelerini de etkilediğini bildirdi.

Aynı güncelleme, Windows N sürümünü çalıştıran veya ‘Medya Özellikleri’ kapalı olan sistemlerde görev çubuğunun donmasına veya doğru görüntülenmemesine de neden oldu.

Güncelleme

Şirket, birkaç gün sonra KB5039302 güncellemesinin dağıtımına yeniden başladı ve yalnızca sanallaştırma kullanan Windows müşterileri için güncellemeyi engelledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu