Haberler

Microsoft, Windows 11 Insider Preview Build 22509 İle Bir Çok Sorunu Düzeltti

Microsoft, Windows 11 Insider Preview Build 22509’un Dev Channel’a yayınlanmasıyla birlikte uzun bir sorun listesini ele aldı ve daha fazla Windows 11 başlat menüsü özelleştirme seçeneği ekledi.

 Yapılan düzeltmenlerden en kritik olanı, Windows 11 kullanıcılarının yeni derlemeleri dağıtmasını engelleyen güncelleme ve yükleme sorunlarıydı. Örneğin Microsoft, bazı cihazların 0x80070002 hata kodlarıyla yeni build veya güncellemeler yüklemesini engelleyen ve bazı bilgisayarların otomatik olarak 0xc1900101-0x4001c hata kodlarıyla geri alınmasına neden olan sorunları giderdi. Son olarak, uyku durumundan çıktıktan sonra Wi-Fi bağlantı kayıplarına yol açan sorunu da giderildi.

Windows Insider ekibi, “Bu derlemeden başlayarak, Başlat ayarlarına hızlı bir şekilde erişmek için Başlat’a sağ tıklayabilir ve sırasıyla fazladan bir pin veya öneri satırı göstermek için ‘Daha fazla pin’ veya ‘Daha fazla öneri’ düzeni seçeneğini seçebilirsiniz,” dedi.

Windows 11 Insider Preview Build 22509’daki diğer yenilikler

  • Gelişmiş paylaşım ayarlarını (Ağ bulma, Dosya ve yazıcı paylaşımı ve ortak klasör paylaşımı gibi) Ayarlar uygulamasında Gelişmiş Ağ Ayarları altındaki yeni bir sayfaya taşındı.
  • Windows Sandbox artık sanallaştırılmış ortamının içinde yeniden başlatmayı destekliyor (örneğin, Başlat’ta Güç düğmesinin altındaki Yeniden Başlat seçeneğini tıkladıysanız).
  • İşletim sisteminde Windows bildirimlerinden yararlanan aramalar, hatırlatıcılar veya alarmlar için bildirimler gönderen uygulamalar için, artık 3 yüksek öncelikli bildirim hem yığın halinde hem de aynı anda gösterilecek.

Windows Insider ekibinin blog gönderisinde , Windows 11 geliştirmesine dahil edilen değişikliklerin, iyileştirmelerin ve hata düzeltmelerinin tam listesini bulabilirsiniz .

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.