Haberler

Microsoft: Windows 11 Build 22000.346’da Yazıcı Sorunları Giderildi

Microsoft, yeni yayınlanan derlemede Windows 11’i etkileyen problemleri düzeltti. Windows 11 Build 22000.346’da ele alınan önemli hatalar arasında, “USB üzerinden yazdırma protokolü (IPP) desteğine sahip USB yazdırma cihazlarının kurulumu tamamlamasını engelleyen ve bazı USB yazdırma yükleyicilerinin hata vermesine yol açan sorunlar ele alındı.

Diğer bir hata olan windows yazdırma sunucularında paylaşılan uzak yazıcılara bağlanırken 0x000006e4 (RPC_S_CANNOT_SUPPORT), 0x0000007c (ERROR_INVALID_LEVEL) ve 0x00000709 (ERROR_INVALID_PRINTER_NAME) ortaya çıkan hatalar. Bu sorunlar düzeltmelerin Aralık 2021 salı yaması ile tüm Windows 10 ve Windows 11 müşterilerine sunulması bekleniyor.

Bu sürümde düzeltilen donma sorunları şöyle:

  • Belirli işlemcilere sahip cihazların hazırda bekletme modundan çıkarken yanıt vermemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Hyper-V sanal makine veriyolunda (VMBus) Linux için Windows Alt Sistem (WSL) VM’nin diskleri eklerken zaman aşımına uğramasına neden olan bir sorun düzeltildi. Bu sorun yardımcı programın başlatılmasını da engelliyordu.
  • Hyper-V’yi etkinleştirdikten sonra sistemin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Cihazınızın başlatılmasını engelleyen ve API çağrılarının yanıt vermemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Bazı uygulamaların girdiye yanıt vermemesine neden olan bir sorundüzeltildi. Bu sorun dokunmatik yüzeye sahip cihazlarda ortaya çıkıyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.