Haberler

Microsoft: Windows 10 2004 Destek Süresi Sona Eriyor

Microsoft, kullanıcılarını Windows 10, sürüm 2004 ve Windows Server, sürüm 2004’ün (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi olarak da bilinir) tüm sürümlerinin hizmet süresinin 14 Aralık 2021’de sona ereceğini hatırlattı.

Microsoft yapıtığı açıklamada: “sistemlerini güvenli ve hatasız tutmak için mümkün olan en kısa sürede Windows 10’un en son sürümüne (21H1 diğer adıyla Mayıs 2021 Güncellemesi) veya Windows 11’e (uygun cihazları varsa) yükseltmeleri önerilir. Bilgisayarınız çalışmaya devam edecek, ancak yeni güvenlik güncellemelerini veya diğer güncellemelerini almayacağınız için güvenlik risklerine ve virüslere karşı daha savunmasız hale gelebilir” dedi.

Windows 21H1’e güncelleme

4 Kasım’dan itibaren Microsoft, Windows 10 21H1’i genel dağıtım için belirledi ve böylece Windows Update aracılığıyla herkesin kullanımına sunuldu.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.