Haberler

Microsoft, Uzak Masaüstü Sorunları İçin Acil Güncelleme Yayınladı

Microsoft, Uzak Masaüstü bağlantısı ve performans sorunlarına yol açan hataları gidermek için acil güncelleştirme yayımladı. Microsoft yaptığı açıklamada, Windows Server’ın siyah ekran, yavaş oturum açma veya genel yavaşlık yaşayabileceği sorunları (OOB) güncellemeleri yayınlıyoruz” diyor ve ekliyor “Sunucuya ulaşmak için Uzak Masaüstü’nü kullanamayabilirsiniz. Bazı durumlarda sunucu yanıt vermeyebilir.”

Etkilenen platformlar arasında Windows Server 2022, Windows Server 2019, Windows Server 2016 ve Windows Server 2012 R2 bulunuyor. Bu sorunu gideren güncellemeler Windows Update’te mevcut değil ve etkilenen sistemlere otomatik olarak yüklenmiyor. Windows Server 2019 için KB5010196 güncelleştirme paketini yüklemeniz gerekmekte. Ayrıca Güncelleştirmeyi Microsoft Update Kataloğu’ndan da indirebilirsiniz . BT yöneticileri, Microsoft Update Kataloğu’nda bulunan yönergeleri kullanarak bu güncelleştirmeyi Windows Server Update Services’a (WSUS) manuel olarak aktarabilir. KB5010196 toplu bir güncelleştirmedir, bu nedenle yüklemeden önce önceki Windows Server güncelleştirmelerini dağıtmanız gerekmez.

Tüm Windows Server sürümleri için güncelleme bulunmuyor

Microsoft, Windows Server 2022, Windows Server 2016 ve Windows Server 2012 R2 için güncellemeleri henüz yayınlamadı, ancak bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki günlerde bir çözüm sunacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu güncellemelerin sadece basit hata onarımları olduğunu sanmıyorum. Server 2012 R2 ye kadar dayandığına göre ciddi bir açık olmalı sadece basit bir hata düzeltme olsaydı bütün sistemleri acil koduyla çıkarmazlardı. Bu hataları düzeltmek için de bu kadar beklemezler di.

  2. Ciddi bişey çünkü benim bütün RDP sunucularımda geziyor… Bütün Update leri yaptığım sunucuda da hiç update yapılmayan sunucuda da aynı sorun ilk RDP siyah ekranla başlıyor, daha sonrası mavi ekran MiniDump srv.sys ile devam eden berbat kısır bir döngü.
    2012 R2 için gelen güncelleme yok henüz değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.