Haberler

Microsoft: Ukrayna İşgalden Saatler önce FoxBlade Saldırısına Uğradı

Microsoft, Ukrayna’ya Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgalinden birkaç saat önce kötü amaçlı yazılımlarla hedef aldığını söyledi. Microsoft Tehdit İstihbarat Merkezi (MSTIC) araştırmacıları, Ukrayna’yı hedef alan yıkıcı saldırılar gözlemlediler ve FoxBlade adını verdikleri yeni bir kötü amaçlı yazılım türü tespit ettiler. “Ukrayna hükümetine, yeni bir kötü amaçlı yazılım paketinin (FoxBlade adı verilen) kullanımına ilişkin tespitimiz de dahil olmak üzere, durum hakkında derhal bilgi verdik ve kötü amaçlı yazılımın başarısını önlemek için atılacak adımlar konusunda teknik tavsiyelerde bulunduk.” dedi.

FoxBlade yazılımını public ortamda keşfettikten sonraki üç saat içinde engellemek için Defender güvenlik platformunu yeni imzalarla güncellendi.

Ukrayna ağları saldırıya uğruyor

Rus işgalinden hemen önce, MSTIC araştırmacıları tarafından tespit edilen siber saldırılar, 2021’in başlangıcından bu yana birkaç başka kötü amaçlı yazılım saldırısınıda sepit etti.

Kaynka: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.